Günün Tarihi:22 Eylül 2019

Emeklilerin isteği var


Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği (Tüm-Emek-Der) Genel Merkez Yöneticisi ve Sakarya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilmeye başlanan emekli ikramiyesinin bin liradan bin 400 liraya yükseltilmesi için kanun teklifi değişikliğine gidilmesini talep ettiklerini açıkladı.

Kanun teklifi

Yılmaz, yaptığı açıklamasında, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda değişiklik yapılmasına İlişkin kanun teklifinin TBMM’ye sunulması amacıyla siyasi partilerle milletvekillerine ilettiklerini belirterek, “Biz kanun kapsamında ‘Kanun teklifi ile gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında bin 400 TL tutarında bayram ikramiyesi ödenir. Bu maddenin yürürlüğe girdiği yılı takip eden her yıl başında bayram ikramiyesi tutarı asgari ücrete yapılan artış oranında artırılır” isteminde bulunduk” dedi.

 

Ödenecek ikramiye

Aynı kanunun 2. maddesi içinde, ‘Hak sahiplerinden, dul eşe 1 bayram ikramiyesi, diğer hak sahiplerine hisseleri oranında pay edilmek üzere 1 bayram ikramiyesi ödenir’ şeklinde değişime gidilmesini istediklerini belirten Yılmaz, “2019 yılı içinde Ramazan ve Kurban Bayramları’nda ödenecek ikramiye tutarının market ve pazarda temel gıda enflasyonuna göre yüzde 40 oranında artırılması ve ikramiyenin her yıl asgari ücrete yapılan artış oranında güncellenmesini bekliyoruz” dedi.

 

22 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 561 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU