Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Ali Doğru, engeline yenilmedi


Doğuştan kalça kemiğinin biri eksik olan 17 yaşındaki Akyazı İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Muhammed Ali Doğru, tüm bu engellerine rağmen moda tasarım alanında yaptığı başarılı çizimlerle dikkat çekiyor.

Başarı

Akyazı İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıfta eğitim gören Muhammed Ali Doğru, ameliyatlar nedeniyle uzun süre tedavi gördüğü hasta yatağında sürekli kendini geliştirecek moda tasarım alanında başarıyı yakaladı.  Yaptığı çizimler Türkiye’nin ünlü modacıları Yıldırım Mayruk ve Cemil İpekçi tarafından beğeniyle izlenen Muhammed Ali’nin bu başarısı engelleri nedeniyle toplumdan uzak yaşayanlar için de büyük moral kaynağı oluyor.

Moda hedefi

SAGÜSAD Derneği’nde resim öğretmeni Zehra Çalışal’dan ders alan Muhammed Ali Doğru, yaptığı çizimlerle ilgili sergiler açıyor. Aynı zamanda SAGÜSAD üyesi olan Orhangazi İlkokulu Müdürü Barış Nepton’un öncülüğünde Engelliler Haftası’nda okul öğrencileriyle biraya gelen genç tasarımcı, istemeleri halinde başarının önünde hiçbir engelin bulunmadığını ifade etti. Orhangazi İlkokulunda sergi de açan 17 yaşındaki Muhammed Ali Doğru’nun hedefi ilgi duyduğu moda tasarım alanında zirveye çıkmak.

Durmuş’tan ilgi

Akyazı İşmont Halil Bildirici MTAL öğrencisi Muhammed Ali Doğru’nun çalışmalarından Orhangazi İlkokulu’na yaptığı ziyaret sırasında haberdar olan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, engellerine rağmen azmi, çalışması ve arzusuyla başarının önündeki engelleri ortadan kaldıran gençle sohbet etti.  Durmuş, teşvik amaçlı olarak genç tasarımcıdan elbise modelleri istedi.

Destek

Müdür Durmuş için elbise modelleri çizen Muhammed Ali Doğru, resim öğretmeni Zehra Çalışal ve Orhangazi İlkokulu Müdürü Barış Nepton’la birlikte ziyaret ederek tasarımlarının sunumunu yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, başarısıyla topluma iyi örnek olan Muhammed Ali Doğru’nun tedavi gördüğü engelinden de kurtularak, çok başarılı bir insan olacağına inandığını belirterek; genç öğrenciye her zaman destek olacaklarını belirtti.  

24 Mayıs 2019 , Cuma Bu haber toplam 305 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU