Günün Tarihi:18 Eylül 2019

Okullara atık kumbarası


Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Günü etkinleri kapsamında şehirdeki bazı okullarda etkinlikler düzenlendi.

Okullarda etkinlikler  

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün ilk etkinliği Toyata Türkiye A.Ş. firması ile ortaklaşa olarak Adapazarı Atatürk İlkokulu ve Ortaokulunda gerçekleşti. Dünya Çevre Günü ve Haftası Etkinlikleri kapsamında okula sıfır atık kumbaralarının teslimi için tören düzenlendi. Teslimat sonrası etkinlikleri kapsamında, konusunda uzman personeller tarafından "Sıfır Atık ve Geleceğimiz Nesillerini Bilnçlendirme Projesi" eğitimi verildi. Daha sonar öğrenciler ile birlikte duvar boyama ve fidan dikimi etkinlikleri yapıldı. Öğrenciler etkinliklerde hem eğlendiler, hem de öğrendiler.

 

Bilinçlendirme eğitimi

Yine etkinlikler kapsamında Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Hendek’te faaliyet gösteren Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret ortaklığında program düzenlendi. Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulunda yapılan etkinlikte her iki okula da sıfır atık kumbaraları yerleştirildi. Teslimat sonrası, konusunda uzman personelleri tarafından, öğrenci ve okulda görevli Eğitim camiasına "Sıfır Atık ve Geleceğimiz Nesillerini Bilinçlendirme Projesi" eğitimi verildi. Törenler sonrasında öğrencilere kumbara kullanımı anlatıldı.

 

Törenle teslim edildi

Müdürlüğün son programı yine Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret ortaklığında bu kez Erenler Yeşiltepe İlkokulunda etkinlik düzenlendi. Okula törenler sıfır atık kumbaraları teslim edilerek eğitimler verildi. İl Müdürlüğü bilinçlendirme çalışmalarının tüm hızıyla süreceğini belirtti.

 

Protokol imzalandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emin Erdoğan’ın himayelerinde sürdürülen Sıfır Atık projesi, Okullarda Sıfır Atık Eğitim Projesi olarak yaşama geçirildi. Çalışma kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı işbirliği ile geçtiğimiz yıl protokol imzalanmıştı.

 

50 bin öğrenciye

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı tarafından imzalanan protokol ile ilk etapta 50 bin öğrenciye ulaşması amaçlanan proje ile doğal varlıkların korunması, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ve atık yönetimi ile ilgili konularda çocuklara farkındalık sağlanması hedefleniyor.  Önümüzdeki dönemde Sıfır Atık uygulamasının tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması da planlandı. İmzalanan protokol ile Sıfır Atık Projesi’nin öğrencilere anlatılıyor.

 

 

13 Haziran 2019 , Perşembe Bu haber toplam 416 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU