Günün Tarihi:22 Eylül 2019

72 öğrenci icazet alacak


Erenler Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri için bugün Serdivan Spor Salonu’nda hafızlık icazet merasimi düzenlenecek.

72 öğrenci için

Binlerce öğrenci arasından çeşitli elemeler ile seçilenlerin eğitim gördüğü Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nda hafızlık eğitimi örgün eğitimle birlikte devam ediyor. Okulda hafızlık eğitimini tamamlayan 72 öğrenci için bugün bugün Serdivan Spor Salonu’nda hafızlık icazet merasimi düzenlenecek.

 

Kur’an-ı ezberleme

Programla ilgili yapılan tanıtım toplantısında Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Cihan, “Yoğun bir çalışma döneminin ardından Rehberimiz hak kelamı Kur'an-ı Kerim'i ezberleme şerefine nail olan 72 yavrumuzu sizlerin huzurunda canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

 

Sakarya’nın markası

Cihan, Proje kapsamında eğitim gören çocukların zor olanı başararak hafızlıklarını okula ara vermeden bitirdiğini belirtti. Şehit Bülent Yurtseven Hafız proje İmam Hatip Ortaokulunun Türkiye'de bulunan 32 proje okulundan biri olduğunu belirten Cihan, bu proje okulunun çok yakın zamanda Sakarya'nın bir markası olacağını ifade etti.

 

Program akışı

 ‘Güçlü Akademi, Güçlü Hafızlık, Güçlü Şahsiyet’ sloganıyla hareket eden proje okulunda dünyanın en güzel çocukları ile dünyanın en güzel işini yaptıklarını belirten Ahmet Cihan, tüm Sakaryalıların bu okula sahip çıkacağına inandığını belirtti. Cihan, “Bugün yapılacak olan icazet merasiminde Sakaryalıların hafızlarımızı yalnız bırakmayacağına olan inancınım tam” dedi. Cihan program akışında Hafız Osman Bostancı'nın Kuran' tilaveti, şiir dinletisi, sinevizyon gösterisi ve belge takdiminin yer alacağını söyledi. 

13 Haziran 2019 , Perşembe Bu haber toplam 394 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU