Günün Tarihi:22 Eylül 2019

Tüm acil çağrılar için tek numara!


İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma gereği,Sakarya’da da artık acil çağrılar tek numara üzerinden yapılacak. Yangın, ambulans, polis, jandarma, AFAD ve orman acil ihbarı için 112’yi aramak yetecek.

12 Haziran itibariyle

İçişleri Bakanlığı’nın acil çağrıların tek merkezde toplanıp yönlendirilmesi amacıyla başlattığı çalışma kapsamında Sakarya’da 12 Haziran yani dün itibariyle kısmen uygulama başladı. Sistem Adapazarı Dörtyol’da oluşturulan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü tarafından hayata geçiriliyor.

 

Tem acil yerler

İçişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen ve valilik bünyesinde Dörtyol’da hizmet vermekte olan 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 110 Yangın İhbar, 112 Sıhhi İmdat, 122 AFAD. 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat ve 177 Orman Yangın gibi acil çağrı hizmetleri toplanıyor. 

 

Jandarma bağlandı

Tek bir merkez altında birleştirilmesi ve acil çağrıların bu merkezden karşılanarak sevk ve koordine edilmesi kapsamında 156 Jandarma İmdat dün itibariyle 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’ne entegre edildi.

 

155 Polis İmdat

Jandarmanın ardından 155 Polis İmdat’ın da 112 Çağır Merkezi’ne kısa süre içinde entegre edileceği öğrenildi. Böylelikle acil durumlarda aranacak 112 Acil Çağrı Merkezi sisteminin tam hayata geçmesiyle, meydana gelen bir olay karşısında vatandaşın polisi, ambulansı veya itfaiyeyi ayrı ayrı arama durumu ortadan kalkacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma gereği,Sakarya’da da artık acil çağrılar Dörtyol’da kurulan 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden sadece ‘112’ den olacak.

 

 

13 Haziran 2019 , Perşembe Bu haber toplam 334 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU