Günün Tarihi:12 Aralık 2019

‘Bu çalışmaya son verin’


Akyazı Kuzuluk Mahallesi’nde doğalgaz şebekesi döşeyen firmanın artıklarını dereye boşaltmasına tepki gösteren mahalle halkı, “Bu çalışmaya son verilsin” dediler.

Son teknoloji

AGDAŞ tarafından yapılan ihaleyi kazanan firmanın çalışanları Akyazı’nın Kuzuluk Şose Mahallesi’nde yoğun bir çalışma yapıyorlar. Şose Mahallesi’ndeki Kalyen Deresi’nden geçişleri de son teknoloji uygulanarak yapılıyor.  Ancak çalışma yapan ilgili firmanın zaman zaman oluşan taş, kum, çamur gibi malzemeleri kepçe marifeti ile Kalyen Deresi’ne boşaltmasını Kuzuluk Şose Mahalle sakinleri hiç de hoş karşılamadı. 

Çevre kirliliği

Mahalle sakinleri bu kadar araç ve gerece sahip olan firmanın çalışması sonucu oluşan pisliklerini kepçe marifeti ile Kalyen Deresi’ne boşaltmasını çevreyi kirletmekten de öte kendilerine yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendirdiklerini söylediler.

Ses çıkmıyor

Firmanın bu işleri yaparken, ne belediyenin ne de bir başka kamu kuruluşunun ses çıkarmıyor olmasını da anlamadıklarını belirten vatandaşlar, “Bizler Belediye başta olmak üzere tüm ilgili kamu kurumlarını göreve davet ediyoruz. Deremizin kirletilmemesi için tedbir almalarını da o yetkililerden talep ediyoruz” dediler.

Başkandan istek

Kuzuluk Şose Mahalle sakinleri Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’dan derenin temizliği konusunda bir başka taleplerinin daha olduğunu belirttiler. Derenin kenarlarına (okulların arkasında kalan bölüme) bazı sakinlerin yaptığı temizlik sonrası oluşan pislikleri ve çöpleri atıyor olmasının da hoş bir görüntü oluşturmadığının altını çizen vatandaşlar, “Söz konusu olan yere çöp dökülmemesi için belediyemizin tedbir almasını istiyor ve de bekliyoruz” dediler.

 

26 Haziran 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU