Günün Tarihi:22 Temmuz 2019

İşte SAÜ’nün gururları


Sakarya Üniversitesinde 2018-2019 eğitim yılında mezun olan öğrencilerden bölüm, fakülte ve üniversitede dereceye girenler açıklandı.

İşte SAÜ’nün derece yapan öğrencilerin listesi

Üniversite birincisi; Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden 3.97 ortalama ile Sena Tandaç Güneş, ikincisi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümünden Muhammed Göksu, üçüncüsü Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Gamze Açıkgöz.

Meslek Yüksekokulları birincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Fizyoterapi Bölümünden Zehra Yalçınkaya, bölüm birincileri Çocuk Gelişimi Bölümü Sedanur Çimen, Yaşlı Bakımı Bölümü Gamze Gürpınar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü Feyza Yiğit, Optisyenlik Bölümü Zehra Yılmaz, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü Rabia Aydın, İlk ve Acil Yardım Bölümü Nagihan Yaşar.

 Devlet Konservatuarı birincisi ve Türk Müziği Bölüm birincisi Muhammed Göksu, bölüm birincileri Temel Bilimler Bölümünden Esen Kurtuluş Ün, Türk Halk Oyunları Bölümünden Merve Yalçınkaya.

Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi ve Hemşirelik Bölümü birincisi Gamze Açıkgöz, Ebelik Bölüm birincisi Hasret Akbaş;

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi birincisi ve Geleneksel Türk Sanatları Bölüm birincisi Meltem Varnalı, bölüm birincileri Resim Bölümünden Uğur Özdemir, Seramik ve Cam Bölümünden Eda Ünlü, Mimarlık Bölümünden Fatih Varlı, Görsel İletişim ve Tasarım Bölümünden Mediha Demirden;

Siyasal Bilgiler Fakültesi birincisi ve Maliye Bölüm birincisi Gamze Nur Şahin, bölüm birincileri İktisat Bölümünden Selvi Ertürk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden Şilan Ekinci, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden Merve Araz, Uluslararası İlişkiler Bölümünden Sezer Taşkın, Ekonometri Bölümünden Merve Akova.

İletişim Fakültesi birincisi ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü birincisi Selen Özay, bölüm birincileri İletişim Tasarımı ve Medya Bölümünden Ali Keskin, Gazetecilik Bölümünden Demet Karahan.

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi birincisi ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm birincisi Ali Safaya, Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölüm birincisi Harun Suljagic.

İşletme Fakültesi birincileri ve aynı zamanda bölümlerinin birincileri İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünden Ilkın Huseynov ve Uluslararası Ticaret Bölümünden İrem Aksoy, bölüm birincileri İşletme Bölümünden Nursema Baktaş, Sağlık Yönetimi Bölümünden Meryem Nur Güzelbaba, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden Oğuzhan Arı.

Hukuk Fakültesi birincisi Buse Güzel.

Tıp Fakültesi birincisi Hanife Yılmaz.

Eğitim Fakültesi birincisi ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm birincisi Sena Tandaç Güneş, bölüm birincileri Sınıf Öğretmenliği Bölümünden Nurselin Özkan, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünden Zeynep Topçu, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Yasemin Özdemir, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden Merve Acar, Türkçe Öğretmenliği Bölümünden Nazmiye Bekar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden Murat Bostancıoğlu, İngilizce Öğretmenliği Bölümünden Fatma Alem, Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümünden Mihriban Gülmez, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden Elif Örenç,  Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi ve Tarih Bölüm birincisi Zeynep Yücetin, bölüm birincileri Matematik Bölümünden Müjde Şen, Kimya Bölümünden Bilge Yazar, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Muhammed Furkan Yılmaz, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden Merve Cihangir, Sosyoloji Bölümünden İsmail Geven, Felsefe Bölümünden Şeyma Süer, Coğrafya Bölümünden Şule Mutar, Biyoloji Bölümünden Betül Dere, Sosyal Hizmet Bölümünden Oğuz Toz, Çeviribilim Bölümünden Emine Öztürk, Sanat Tarihi Bölümünden Neslihan Konyalı.          

İlahiyat Fakültesi birincisi ve İlahiyat Bölümü birincisi Hicran Demir, İlahiyat (İLİTAM) Bölüm birincisi Selçuk Gültekin.

Mühendislik Fakültesi birincisi ve İnşaat Mühendisliği Bölüm birincisi Muhammed Nedim Şahvelet, bölüm birincileri Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden Berk Taşgın, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Merve Kalaycı, Makine Mühendisliği Bölümünden Murat Can Önen, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden Murat Görkem Demir, Gıda Mühendisliği Bölümünden Ahmet Eren Özdemir, Çevre Mühendisliği Bölümünden Ufuk Saral.

 

8 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 319 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama