-

 

Günün Tarihi:19 Kasım 2019

‘Sakarya için çalışıyoruz’


CHP Serdivan Belediye Meclis ve Büyükşehir Meclis Grup Başkanı Vekili Şaban Koludra, göreve geldiği günden bugüne yaptıkları çalışmaları ve önerilerini anlattı.

Yapılan çalışmalar

Gazetemizi ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç ile görüşen CHP Serdivan Belediye Meclis ve Büyükşehir Meclis Grup Başkanı Vekili Şaban Koludra, göreve geldiği günden bugüne yaptıkları çalışmaları, verdikleri teklifleri anlatarak, önerilerini içeren bir dosya verdi.

 

Talep edilenler

Koludra, “Sakarya Büyükşehir Meclisinde CHP Meclis üyeleri olarak gündeme getirdiğimiz sorunlar ve çözüm önerilerimiz Cumhuriyet rejiminin bize sağladığı ve milletin hür iradesi olarak seçme seçilme imkan bulduğumuz bu mecliste, beş yıllık bir görev süremiz var. Mecliste Kent meydanı düzenlemesinde, yeri değiştirilen Atatürk Anıtının, yeni yerinin arka planında yer alan işyerleri ve tabelalar ile manevi saygınlığına gölge düşürüldüğü ve kutlama esnasında rahatsız eden bir görüntü oluşturulduğu, bu nedenle ya daha uygun bir alana taşınması ya da anıtın arka fonunun çelik profiller ile anıtla uyumlu bir renkte pano yapılarak görüntünün iyileştirilmesi önerilmiştir. Tek gayemiz güzel bir Sakarya’dır ve bunun için çalışıyoruz” dedi.

 

Öneriler

Koludra, “Şehre giriş-çıkış yollarının daha işler hale getirilmesi, alternatif yolların çoğaltılması, Topça kavşağında yan yolların düzenlenmesi, hasarlı okulların (2015 raporlarına göre 23 adet) yıkılıp,yeni daha güvenli okulların yapılması, Çark Caddesinde yıkılan imam hatip okul yani ve askeri lojman alanının birleştirilerek Fen Lisesi" için okul yapılması, yıkılan AFA Kültür Merkezi yerinde vaad edilen projenin başlatılması ve tamamlaması, yıkılacak Halk bankası yerinin açık alan olarak düzenlenmesi,fuar ve kongre merkezi için eski halin yerinin değerlendirilmesi, Hastane yatak ve yoğun bakım oda eksikliklerinin giderilmesi için Akkoç ailesi tarafından hastane yapım için şartlı olarak bağış yapılan yerin değerlendirilmesi, Ulaşım master planlamasının gözden geçirilmesi, Bilim ve teknoloji kullanılarak döner geçit yollarının daha rahat kullanılır hale getirilmesi, toplu ulaşım araçlarının geçmediği yollara araç planlanması, toplu taşımanın yaygınlaştırılması, hafif raylı sistemin süratle hizmete sokulması gibi önerileri sunduklarını açıkladı.

 

Bakım çalışmaları

Koludra, şehrin muhtelif yerinde temizlik ve bakım çalışmaları yapılması, kentse dönüşüm ile başta okullar olmak üzere güvenli yapı stoğunun sağlanması, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, çocuklara yönelik projelerin artması,  Anadolu Eyport Maden Sanayi A.$ 'ne verilen 08.05.2019 tarihli CED raporunun, kullanılması halinde çevreye verecek zararların Sakarya nehri uzantısı boyunca en çok ilimizde kalıcı hasarlar yaratacağı ve tedbir alınmasını istedi.

 

Şehir müzesi

Eski ticaret bakansının Adapazarı Belediyesinden alınarak Ali Fuat Cebesoy veya Halit Molla Kurtuluş müzesine çevrilmesi önerdiklerini anlatan Koludra, “Haziran ayında yaşanan sel felaketinde en çok zararın görüldüğü Serdivan Selahiye, Kuruçeşme, Aralık ile Uzunköy ve Meşeli mahallelerinde alınacak tedbirlere katkı olarak; Dere ve kanalların temizlenmesi, yol kenarlarında bulunan yaya kaldırımlarının yukarıdan gelen suya engel oluşturmayacak şekilde düzenlenmesi, yağmur kanallarının oluşturulması gerekiyor. Zarar görenlerin ürünlerinin sigortalı olup olmadığına bakılmaksızın zararları karşılanmalıdır. DSi beklemeden Gökçeören göleti ve kanallarının eksiklerinin giderilmesi, motopomp sisteminin çalışır hale getirilmesi belediyemiz SASKI şirketince acilen tamamlanmalıdır” diye konuştu.

 

19 Temmuz 2019 , Cuma Bu haber toplam 569 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU