Günün Tarihi:11 Aralık 2019

Osmanlı Turan Ocakları Sakarya'da faaliyete başladı


Osmanlı Turan Ocakları Sakarya İl Başkanlığı tanıtım gecesi, Erol Olçok Anadolu Lisesi'nde muhteşem bir organizasyon ile gerçekleşti.

Tanıtım

Osmanlı Turan Ocakları her geçen gün büyümeye ve faaliyetlerini hızlı bir şekilde sürdürüp, teşkilatlanmaları da hızlandırdı. Sakarya Osmanlı Turan Ocakları ailesi Sakarya İl Başkanlığı açılış ve tanıtım toplantısında bir araya geldi. Erol Olçok Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen açılış ve tanıtım gecesinin ev sahipliğini yapan Osmanlı Turan Ocakları Sakarya İl Başkanı Mehmet Ateş, “Devletimizin yanındayız, bizim için aslolan devletimizin bekasıdır. Bizim siyasetle, hükümetle veya muhalefet partilerine eşit ve yakın mesafede olduğumuzu bildirmek isterim. Teşkilatlarımız içinde her siyasi görüşten dostlarımız, üyelerimiz var. Bizim ana temamız Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. İlkemiz vatan, bayrak, ezan, manevi değerlerimizin korunması, örf ve adetlerimizin dejenere olmaması, tarihimizin doğru anlatılması, yardım faaliyetlerimiz ile ihtiyaç sahiplerine uzanmak, seminerler ve konferanslar ile gençlerimizin bilinçlenmesine katkı sağlamaktır.”

Aile

Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkanı Yaşar Özkaraman, faaliyetlerden bahsederek, teşkilatların ve üye sayıları gibi bilgiler aktardı. Özkaraman, “Türkiye genelindeki yaklaşık 400'e yakın mevcut teşkilatlarımız ile aktif rol oynuyoruz. Türkiye'nin 7 bölgesinde faaliyet gösteriyoruz. 750 bin civarında resmi ve gönüllü üye potansiyeline sahibiz. Emeği geçen her bir üyemize, tüm başkanlıklarımıza, teşkilatlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Burada bir büyük gönül ordusu var. Bizler karşılıksız zamanımızı, maddi kaynaklarımızı kullanmaktan çekinmeyen, ülkemiz ve sevdamız için, ilkemiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Program sonunda İl Başkanlıkları mazbata töreninde düzenlendi. Fatma İpek'de İsveç Ülke Osmanlı Turan Ocakları Başkanı oldu.

21 Temmuz 2019 , Pazar Bu haber toplam 301 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU