-

 

Günün Tarihi:19 Kasım 2019

Genç liderler yetişiyor


Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Dijital Dönüşümün Genç Liderlerini yetiştiriyor.

Müdür Durmuş

Adapazarı Belediyesi Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi Müdürü Sadık Pehlivan,

Ortaokul düzeyinde öğrencilerin katıldığı kurslarda Yazılım Tasarım Atölyesi öğretmeni Semra Koşar,  Robotik Kodlama Atölyesi öğretmeni Gökhan Dağlı görev yapıyor.

Bu yaz toplamda 50 öğrenci eğitim aldı. ‘Becerikli Kaşifler Atölyesi’nde gerçekleştirilen 3D tasarım eğitimlerini ve temel seviye robotik kodlama eğitimlerini başarıyla bitiren öğrencilere sertifikalarını Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’ tan aldılar.

 

Ücretsiz eğitim

Sakarya’ya yeni kazandırılan becerikli kaşifler atölyesinde öğrencilere ücretsiz eğitim imkanı sağlanıyor. Projeyle ilgili konuşan Milli Eğitim Müdürü Durmuş, “2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ahşap atölyesi, robotik kodlama atölyesi ve yazılım tasarım atölyeleri ile Sakarya da üreten, yaratıcı bireyler yetiştirmeyi hedefleniyor. Milli eğitim Bakanlığının da üzerinde durduğu tasarım beceri atölyeleri eğitime farklı bir pencere açmıştır. Sakarya bu alanda öncü olarak becerikli kaşifler atölyesinde öğrencilere bu eğitimleri ücretsiz bir şekilde ulaştırarak hem öğrencilerini el becerilerini artırmakta hem de kodlama, yazılım, tasarım gibi alanlarında ülkemize fayda sağlayacak bireyleri yetiştirmek için çalışmaktadır” dedi.  Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi yeni dönem eğitimlerine eylül ayı itibariyle devam edeceği belirtildi.

 

3 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 641 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU