-

 

Günün Tarihi:19 Kasım 2019

Çocuklar şenlikte eğlendi


Karaköy Ulu Caminde Caminde yaz kuran kursu çocuk şenliği geniş katılımla gerçekleşti. Etkinlikte çocuklar kurulan oyun alanlarında bol bol eğlendi.

Kur’an Kursu

Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı "Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur'an Olsun" projesi kapsamında Sakarya'daki bir çok camide yaz kuran kursu eğitimi başladı. Eğitimler kapsamında Karaköy Ulu Caminde yaz kuran kursu çocuk şenliği gerçekleşti. Gerçekleşen etkinliğe Adapazarı İlçe Müftüsü Hamit Albayrak, Sakarya Müftülüğünde görevli Şube Müdürü Mustafa Kömür ve Karaköy Ulu Cami imam hatibi Tuğrul Ersoy, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

İlahi grubu

İlahi gösterisi ile başlayan program, ezbere hadis okuma yarışmasında dereceye giren Rümeysa Amra ve Rabia Korak isimli öğrencilere hediye taktimi ile devam etti. Daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu 'İslamın şartı 5'tir' ilahi gösterisi büyük alkış aldı.

 

Hizmet aşkı

Adapazarı İlçe Müftüsü Hamit Albayrak programda yaptığı açıklamada, "Böyle tablolarla karşılaşmak geleceğimizin umudu dediğimiz gençler açısından ne kadar haklı olduğumuzu, geleceğimizin gerçekten teminat altında olduğunu böyle ortamlar ifade ediyor. Yaklaşık 4 yıldır başlayan 4-6 yaş gruplarımız ki mahallemizde bu yıl açılmıştır. İlk yılında bu kadar teveccühle karşılanmış olması bizleri İslam’a, Kur’an’a ve dinimize ne kadar hizmet aşkıyla dolu olduğumuzu ifade ediyor" dedi.

 

Çocuklara ikramlar

Program sonrasında cami içinde kurulan oyun alanlarında öğrenciler doyasıya eğlendi. Programda Osmanlı macunu, pamuk şekeri, dondurma gibi ikramlarda verildi.

 

5 Ağustos 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 502 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU