-

 

Günün Tarihi:19 Kasım 2019

‘Yurtlarda kardeşlik ve dostluklar yarışıyor’


Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yıl boyunca gençlere ve öğrencilere yönelik yapılan etkinlikler ile gelecek yıl için hedef büyüttü.

En yetkili isimleri

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy geride bıraktığımız eğitim-öğretim döneminde yapılan etkinlikleri ve hedefleri gazetemize değerlendirdi. “Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı tüm tesislerimizde 1 milyonu aşan nüfusa sahip ilimizde, vatandaşlarımıza, gençlik, spor ve yurt hizmetleri alanında bine yakın personelimizle birlikte en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz” diyen Özsoy, “Yurt Hizmetlerinde Türkiye çapında büyük projelere imza attık.  Mühendishane , Mimarhane, Muallimhane, Hikmethane (İlahiyat-İhtisas Programı) ve Hukukhane projelerimizde, alanının en yetkili isimleriyle öğrencilerimize kurslar verdik” dedi.

Yurt hizmetleri

Müdür Özsoy, “Gençlerimizin yükseköğrenim hayatı boyunca akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Yurt Hizmetleri Akademi çatısı altında açtığımız kurslara, atölyelere, çınar altı sohbetleri, eğitim seminerleri ve verdiğimiz konferanslara 20 binden fazla öğrenci faydalandı” dedi.

Sıkıntı olmayacak

Özsoy, “Her şeye rağmen kazanmak için değil, dostluğu ve kardeşliği büyütmek için yurtlarımızda kalan gençler turnuvalarda yarışmaktadır. Bu kapsamda 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Döneminde, 35 branşta, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Döneminde ise 24 branşta Yurtlararası Spor Müsabakaları düzenledik. 11 bin 776 olan yurtta kalan öğrenci sayımız, yeni açılacak yurtlarla birlikte 16 binler seviyesine çıkartacağız. Bu sayı ile birlikte, Sakarya’da yurtlarda kalan öğrenciler konusunda pek sıkıntı olmayacak” şeklinde konuştu.

Millet Kıraathaneleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından her ile yapılan millet bahçelerini yurtlar bünyesinde hemen hizmete açtıklarını söyleyen Müdür Özsoy, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerde verdiği Millet Kıraathanesi müjdesinin ardından Sakarya’da ilk millet kıraathanesini ve ardında 2. ve 3. Millet kıraathanelerini Yurtlarımızda açtık” dedi.

Geziler ve Kamplar

Öğrencilere yönelik düzenlenen gezileri anlatan Özsoy, “Çanakkale, Bilecik, Bursa ve İstanbul'a ziyaretler gerçekleştirildi. Öğrencilerimizi manevi yönden geliştirecek bu ziyaretler yerel kaynaklardan karşılandı. Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü ile her yıl düzenli olarak koordineli bir şekilde çalışarak 45 öğrencimiz toplamda 950 öğrencimiz Çanakkale gezisine götürülmüştür. İstanbul gezisine 650 öğrencimiz katılmıştır. Yerel kaynaklar tarafından karşılanan ilçe gezileri yapıldı ve bu geziler sayesinde öğrencilerimiz ilçeleri gezerek Sakarya’nın tarihi ve kültürel dokusunu öğrendiler. 500 öğrencimizle İstanbul boğaz turu yapılacak ve tarihi mekanlar gezildi. Yurtta kalan öğrencilerimizle profesyonel eğitmenler eşliğinde diriliş kampı, izcilik kampı, oryantiring, faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile  sportif, kültürel ve eğitsel faaliyetler 170 öğrencimizin katılımı ile Kocaeli Diriliş Kampı’nda gerçekleştirilmiştir” dedi.

Oryantiring

Özsoy, “Harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor dalı olan Oryantiring farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmektedir. Yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz ile Kartepe Ketenceler Kampı Programı öğrencilerimizin   katılımı ile Oryantiring sporu gerçekleştirilmiştir. Sakarya’da yapılan Engelli Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda öğrencilerimiz görev alarak katkı sağlamışladır” dedi.

 

Kardeş Okul Projesi

Sakarya genelinde başlatılan kardeş okul projesiyle önemli işler yaptıklarını söyleyen Müdür Özsoy, “İlimiz merkez ve ilçelerinde kardeş okullar belirlenmiştir. Okulların genel ihtiyaç, temizlik ve tadilat konularında gerekli yardımların yapılması sağlanmıştır. Öğrencilere kitap temin edilmiş, okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesine katkı sağlanmıştır. Yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz ördüğü bereler okullardaki öğrencilerimize dağıtımı yapılmıştır” dedi.

 

8 Ağustos 2019 , Perşembe Bu haber toplam 427 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU