Günün Tarihi:20 Ocak 2020

‘Yarınlara beraber yürüyeceğiz’


SESOB üyeleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “ Esnaf mahallemizin abisi, kardeşi, sosyal dayanışmanın temel direğidir. Dürüstlüğün simgesidir. Şehrimizi hep birlikte marka şehir haline getireceğiz. Yarınlara beraber yürüyeceğiz” dedi.

Toplantı yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) üyeleriyle bir araya geldi. Orman Park’ta düzenlenen toplantıya Başkan Yüce’nin yanı sıra SESOB Başkanı Hasan Alişan, oda başkanları ve yöneticiler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Yönetici olmak bir sorumluluk gereğidir. Temsil ettiğimiz kesimin sorunlarını çözmek asli görevimizdir” dedi.

 

Anket yapılacak

Alişan, “ Biz bu düstur ile yola çıktık. SESOB yönetimi 1 Mayıs 2018 yılkında göreve geldi. Maksadımız mensuplarımıza hizmet sunmaktır. Sorunlar hepimizin sorunları. Bundan sonra çizeceğimiz yol haritasının ne olması gerektiğini bizden istek ve taleplerinizin ne olduğunu görmek istiyoruz. İstek ve beklentileri görmek için de bir anket çalışması düzenledik. Buradaki temel maksadımız sizleri bilgilendirmek ve olur almak sonra da yolumuza devam etmek” dedi.

 

Ekonomik döngü

Eylül ayının son haftasında başkanlar kurulu toplantısı yapılacağını dile getiren Alişan, “ Sakarya’da üretilen hizmet en üst seviyede çünkü Sakarya halkı en iyisine layık. Sakarya halkında da isteğimiz iyi ve kötü günlerinde yanlarında olan esnaf arkadaşlarımızı bayramlar da ticari anlamda ziyaret etmelerini bekliyoruz. Ekonominin canlanması için bunun olması gerekiyor. Ekonomik döngü için yerel esnafın güçlenmesi lazım” diye konuştu.

 

Ahilik kültürü

Esnafların her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Yüce, Bizim esnaflarımız sadece maddeyi önemsemez. Maneviyatını da her daim kendine kalkan edinir. Sadece mideyi değil gönlümüzün açlığını da giderir. Ahilik kültürü bunu gerektirir ifadelerine yer verdi. Yüce, “Esnaflık, insanlık tarihi kadar eskidir. Bizim kültürümüzde ise esnaflar özel bir öneme haizdir. Esnaf ve sanatkârlarımız, Selçuklulara kadar uzanan kültürel hazinelerimizdir. Ahilik kültürü altında ülkenin mayasını oluşturur” dedi.

 

Temel direk

Ekrem Yüce, “  Diğerini düşünmek, kardeş olmak Ahilik kültürünün Anadolu’ya bıraktığı mirastır. Esnafımız, ekonomik ve ticari faaliyetlerin yanı sıra; yeri geldiğinde silah tutup vatanı müdafaa etmiş, yeri geldiğinde kalem tutup ilim öğrenmiş ve öğretmiştir. Esnaf mahallemizin abisi, kardeşi, sosyal dayanışmanın temel direğidir. Dürüstlüğün simgesidir” dedi.

 

Beraber yürüyeceğiz

Esnafın huzurunu, refahını ve birlikteliğini her daim birliktelikle çözüleceğini belirten Başkan Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, Şehrimizi hep birlikte marka şehir haline getireceğiz. Bu kapsamda “Dış Paydaş Çalıştayı”nı gerçekleştirdik. Esnafımızla, hemşerilerimizle, üniversitelerimizle çalışarak hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. SESOB Başkanımızın şahsında tüm oda başkanlarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Biz her zaman Büyükşehir olarak yanınızdayız. Yarınlara beraber yürüyeceğiz” dedi.

10 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 536 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU