-

 

Günün Tarihi:19 Kasım 2019

‘Sakarya eğitimde tercih edilen il oldu’


Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında Sakarya’ya 364 öğretmen atandı. Böylelikle ilimizdeki öğretmen açığı sayısı bin 187’ye düştü.

384 öğretmen atandı

Dün kura çekimiyle atama yerlerini öğrenen öğretmenler sevinç gözyaşları döktü. Ülke genelinde 20 bin öğretmenden Sakarya’ya 364 öğretmen atandı. İller arası tayin döneminde de Sakarya’yı tercih edenlerin sayısında ki artış öğretmen açığını yarı yarıya azalttı. Bilindiği gibi daha önce Sakarya’da öğretmen açığı 2 bin 117 idi. Son atamalarla birlikte sayı bin 187’ye düştü.

 

Tercih e dilen

Yapılan atamalarla ilgili bilgi veren Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Bakanlığımızın 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında Sakarya’da 364 meslektaşımız yeni göreve başlayacak. Bu rakam eğitim acısından sevindiricidir. İller arası tayin döneminde de şehirden gidenlerin daha fazlası Sakarya’yı tercih etti. Bu durum ayrıca ilimiz adına sevindiricidir. Şehrimizin tercih edilen illerden olması bizleri mutlu etti. Geçtiğimiz yıl bu dönemde 2 bin 117 öğretmen açığımız vardı. Tayin ve atamalarla bu sayı bin 187’ye düştü. 9 Eylül’de başlayacak eğitim-öğretim döneminde eksiğimizi ücretli öğretmenlerle tamamlayacağız. Kadrolu öğretmen açığımızın yarı yarıya azalması sevindirici” dedi.

 

10 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU