-

 

Günün Tarihi:19 Kasım 2019

161 işçi tayin oldu


Tank Palet Fabrikasının özelleştirme idaresine devri sonrasında başka fabrikalara tayin isteyen 213 işçiden 161 tanesinin tayini dün gerçekleşti.

Dilekçe verdiler

Tank Palet Fabrikasının 20 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile özelleştirme idaresine devri sonrasında başka fabrikalara tayin isteyen 213 işçiden 161 tanesinin tayini dün gerçekleşti. Fabrikadaki işçilerin ASFAT A.Ş’ye geçirildiğini hatırlatan Türk Harb İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, “ Bu kararla işçiler kamu statüsünde çalışmaya devam edecekler ancak bu karara rağmen buradan farklı illere tayin olmak isteyenlere yardımcı olunacağının açıklanması üzerine KPSS sistemi ile farklı illerden işe giren arkadaşlarımız bu kararı bir fırsat bilip tayin istediler. Toplam 213 arkadaşımızdan 161 tanesini farklı illerdeki yine milli Savunma Bakanlığı’na bağlı askeri işyerlerine bugün itibarıyla nakilleri gerçekleşti” dedi.

 

‘Kabul edemiyoruz’

Yavuz, “ Bir sendikacı olarak nakil olan arkadaşlarımızın yeni yerlerinde mutlu ve huzurlu olmasını diliyorum.Belki çalışan arkadaşlar olarak fazlaca da bir mağduriyet yaşamasak da fabrikamızın imalat kısmının tamamen BMC tarafından yapılmasını biz çalışanlar olarak bir türlü kabul edemiyoruz. Çükü biz bu fabrikada 281 tane fırtına otobüsü imalatı yaptık bir tanesinin devletimize maliyeti 4.500.000 dolardı. Şimdi bu fabrikada bu işleri BMC yapacak hem fırtına obüsü hem de Altay tankının bu fabrikada BMC yapıp devlete kar marji ile satacak” dedi.

 

Beka sorunu

Yavuz, “ Fabrikada kalan işçi arkadaşlarımız öncelikle kara kuvvetlerinin ihtiyacı olan ve fabrikamızın da kuruluş amacı olan tüm Türkiye’deki tankların obüslerin  lastik palet ve teker imalatını aynı zamanda tüm Türkiye’nin ihtiyacı olan optik tele metre dürbün imalatını ve yine motor yenileştirme işlemlerini yapmaya devam edecek. Dün söylediğim gibi bugün de aynı şeyi söylüyorum Tank Palet fabrikasını bu duruma düşürenler gelecekte nasıl bir ülkede beka sorunu yarattıklarının farkına varacaklardır” dedi. 

10 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 833 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU