Günün Tarihi:20 Ocak 2020

Bayram’da depremi hatırlattı


TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında 17 Ağustos 1999 depremini hatırlattı.

Buruk sevinç

Başkan Gürpınar mesajında, “Ülkemizde işsizlik ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı ve 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin 20nci yıldönümüne yaklaştığımız günlerde dini bayramlarımızdan birine daha kavuşmanın buruk sevincini yaşıyoruz. Üretim ve istihdama yönelik ekonomik politikaların geliştirilmesini, ekonomik sıkıntılarımızın ve işsizliğin giderilmesini, kentsel dönüşüm uygulamalarında birinci önceliğin Deprem tehlikesi olarak görülmesini;17 Ağustos 1999 Depreminden önce yapılmış, yeterli güvenliği bulunmayan, potansiyel tehlike çok katlı yapılarımızın güvenli hale getirilmesini, bilime tekniğe ve mühendislik hizmetlerine önem verilmesini arzu ediyoruz.”

Bayramı kutladı

Bayramlar sosyal hayatımızda, birlik beraberlik ve dayanışmanın simgesi olup, insanların dostluk içinde sorunlarını çözdüğü ortak değerleridir. Bu nedenle;  karşılamaya hazırlandığımız bayram ve sonrasında, ülkemizde ve çevremizde yaşadığımız sıkıntılarımızın giderilmesi, insanlarımız arasında dayanışma ve paylaşmanın artması dileğiyle 17 Ağustos l999 depreminde kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyor, bir daha böyle bir felaketi yaşamamak temennisi ile kurumumuzun yönetici, çalışanların, inşaat mühendislerinin ve sevgili ailelerinin, tüm halkımızın Kurban Bayramını kutluyor, sağlıklı ve mutlu nice bayramlar geçirmelerini dileriz” dedi.

 

11 Ağustos 2019 , Pazar Bu haber toplam 233 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU