Günün Tarihi:20 Ocak 2020

MHP’den ilk şehide vefa


MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak ve beraberindekiler 18 Aralık 1984 yılında şehit olan, Adapazarı’nın ilk terör şehidi Ekrem Bayramoğlu’nun Şeker Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret etti.

Gözleri yaşlı

Ziyarette Başkan Oturak’a, İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Akkaya, ilçe yöneticileri ve Şeker Mahallesi Başkanı Cihan Say eşlik etti. Adapazarı heyetinin gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren şehit Ekrem Bayramoğlu’nun annesi Emine Bayramoğlu o günleri gözleri yaşlı bir şekilde anlattı.  MHP İlçe Başkanı Oturak, belli aralıklarla şehit ailelerini ziyaret ettiklerini şehitlerimizin isimlerini unutmamak, hikayelerini yeni nesillere aktarıp bu memleketin nasıl ayakta kaldığını daima zihinlerde canlı tutabilmek adına bir gayret içinde olduklarını ifade ederek, şehidimizin annesinin ve tüm şehit analarımızın Kurban Bayramını kutladı.

Şehidimizin hikayesi

Ekrem Bayramoğlu 1984 yılı Arifiye Öğretmen Lisesini tek dersten kalmasından dolayı tamamlayamamış ve sonrasında askere gitmeye karar vermiş. Askere uğurlanacağı gün tek ders sınavına girmeye hak kazandığını ilan eden belge evine ulaşmış olsa da o, vatan borcunu ödemek için yola çıkmış. Acemi birliğini tamamladıktan sonra Elazığ’da bulunan usta birliğine teslim olmuş. Soğuk bir kış günü kapıya gelen bir polis memuru tarafından evin kapısı çalınarak, evin babası karakola çağrılmış. Karakolda 18 Aralık 1984 Salı günü bir terör saldırısında oğlunun yaralandığı söylenmiş.  Aile acele ile Elazığ’a doğru yola çıkmış ancak vardıklarında diz boyu kara kışın yanı sıra, şehit oğullarının al bayrağa sarılı tabutu ile karşılaşmışlar. Dönemin zor şartlarında bir minibüsle birlikte şehit evlatlarıyla birlikte aile Adapazarı’na dönüş yapmış.  Şehidimiz 21 Aralık Cuma günü dualarla, tekbirlerle ebedi yolculuğuna uğurlanmış. Şehidimiz Ekrem Bayramoğlu ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.

11 Ağustos 2019 , Pazar Bu haber toplam 250 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU