Günün Tarihi:20 Ocak 2020

Çocukların okula uyumu anlatıldı


Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nde velilere düzenlenen ‘Aile Eğitim Programı’ kapsamında öğrencilerin aile içi iletişim ile okula başlangıç döneminde ki uyum süreci ve psikolojisi anlatıldı.

Psikolojisi

Karasu Sosyal Hizmet Merkezi görevlileri tarafından Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda  ‘Aile Eğitim Programı’ kapsamında velilere eğitim verildi. Programa Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karasu Kadın Kolları Başkanı Tuba Demet Tiryaki de katıldı. Çok sayıda velinin ve çocuklarının katıldığı programda, sunum yapan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Karasu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Caferi Tayyar İğdir ve Sosyal Hizmet Uzmanı Hülya Turan öğrencilerin okula başlangıç dönemindeki psikolojisini, aile içi doğru iletişimin nasıl olması gerektiğini anlattı.

Moral olun

Çocukların yaş gruplarına göre aile içi ve sosyal çevredeki bireylerle iletişimlerinin nasıl olması gerektiği anlatan İğdir, “Okula başlayan çocuk ilk gününde heyecan ve umut dolu tatlı beklentiler yaşanabilir. Bu süreçte ebeveynler, çocuk kadar heyecanlı olabilir ve çocuğun yaşamını bu yepyeni evresine adım atarken karmaşık bir duygu yoğunluğu yaşayabilir. Bu süreçte birlikte evden çıktığınızda çocuğunuza sakin, gerginlikten uzak ve mutlu görünmeye çalışın. Ayrıca çocuğunuz onu bıraktığınız anda tedirgin görülmeye başlarsa her şeyin yolunda gideceğini ona hatırlatın.”

Kontrol edin

Hülya Turan ise, “Okul döneminde olan çocuğun sosyal çevresi daha da genişliyor. Çocuğunuzu denetlediğinizi değil de bunun yapılması gereken bir davranış olduğunu söyleyerek onun teknoloji kullanımı ve arkadaş çevresini kontrol edin. Ayrıca, sadece öğretmenleri sizi çağırdığında değil, her zaman çocuğunuzun öğretmeniyle iletişim halinde olun” şeklinde velilere önerilerde bulundu. Yaklaşık bir buçuk saat süren eğitim semineri her ay düzenli olarak gerçekleşecek” dedi.

 

11 Ağustos 2019 , Pazar Bu haber toplam 247 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU