Günün Tarihi:20 Ocak 2020

Kaymakamdan çifte ziyaret


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Ahmediye ve Adliye Mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Heyet

Kaymakam Dınkırcı’ya ziyarette; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bşv. Sebahattin Aktaş, İlçe Müftü Vekili Murat Mutlu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Nazmi Erman, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş, Ahmediye Köyü Muhtarı Nedim Yılmazer ile Adliye Mahalle Muhtarı Gürcan Kubilay eşlik etti.

Değerler

Her iki mahallede de  ilçemizin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahseden Dınkırcı, özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, süs bitkiciliği yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak konunun önemine değindi.

Kursiyerlerle sohbet

Kaymakam Dınkırcı, Halk Eğitim Merkezi Kurslarını da ziyaret ederek, kursiyerlerle sohbet etti ve bu tür kursların sadece çeyize yönelik değil üretim, istihdam, ekonomiye artan oranlı katkı sağlayacak şekilde kurslar olduğunun önemini örnekleriyle açıklayarak bu yönü itibariyle yapılan çalışmaların konunun paydaşları ile birlikte ele alınmasının önemini de ifade etti.

Bayram tebriki

Kaymakam Bekir Dnkırcı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bayramların yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı müstesna günler olduğunu,  bu manevi ve müstesna günleri, dargınlık ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak, sevgi dostluk ve kardeşlik duygularımızı en yoğun şekilde güçlendirerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için fırsat olduğunu ifade ederek vatandaşlarımızın yaklaşan Kurban Bayramını tebrik etti.

Sorunları bildirdi

Vatandaşlarımızın eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık alt-üst yapı, turizm ve diğer konulardaki sorun, istek, talep ve görüşlerini dinleyen Dınkırcı,  daire amirlerine talimatlar verdi ve  konunun görev alanına giren kurum ve kuruluşlar tarafından raporlandırılmasını, takipçisi olunmasını istedi.

Türbe ziyareti

Belediye Balkanı Karakullukçu ve daire amirleri, kurumları ile ilgili  görev ve sorumluluk alanına  giren  konular hakkında vatandaşların talep ve isteklerini dinleyerek açıklamalarda bulundular. Daha sonra Adliye Mahallesi’ndeki Karıncalı Dede Türbesini ziyaret eden Kaymakam Dınkırcı, ederek incelemelerde bulundu.

11 Ağustos 2019 , Pazar Bu haber toplam 448 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU