Günün Tarihi:20 Ocak 2020

Kursu bitiren ödülünü aldı


Sakarya Genç MÜSİAD tarafından ‘Bu Yaz Camideyim’ Projesinin 4.sü düzenlendi.

Gelecek nesiller

Programa Sakarya MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’un yanı sıra Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Müftü Yardımcısı Faruk Güneş, Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar’ın cami İmamları, öğrenciler ve veliler katıldı.  Gerçekleştirilen ödül törenine üç farklı camiden yaz programına katılan ve devamlılık gösteren öğrencilere öğrendikleri bilgiler ve derslerdeki devamlılıkları değerlendirilerek ödülleri takdim edildi. Açılış konuşan Başkanı Enes Boz, proje ile ilgili olarak, amaçlarının gelecek nesillerin Genç MÜSİAD'ı hayırla yâd etmesi olduğu değerlendirmesinde bulundu.

 

Hediyeler

Boz, "2009 yılında İstanbul'da tek bir camide 5 - 15 yaşları arasındaki 30 çocuğumuz ile başlayan projemiz, bu yıl 50 şubemizde 3 bini aşkın çocuğa ulaştı. Bu yılda Sakarya olarak  Erenler bölgemizden 3 cami belirledik bu camileri her hafta ziyaret ederek çocuklar ile güzel dakikalar geçirerek ikramlar dağıttık. Hocalarımızın değerlendirmeleri ile ilk üçe bisiklet, drone, zeka oyunları ve hediyeler takdim ederek yüzlerinde minik bir tebessüm olmak istedik. Genç MÜSİAD olarak amacımız sadece girişimci ve genç iş adamları yetiştirmek değil aynı zamanda geleceğin ahlaklı ve erdemli nesillerini de yetiştirmek” dedi.

 

Cami dostluğu

MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun’da, “Bu projede amaçladığımız husus, küçük kardeşlerimize camiyi sevdirmek, hafızaları henüz tazeyken camiyi, cami dostluklarını, caminin onlara kattıklarının hafızalarında yer etmesini sağlamaktır. Küçük kardeşlerimiz kurs boyunca Kuran-ı Kerim, siyer, ahlak dersleri, çeşitli sosyal faaliyetler içinde yer alacak, yeni tanıştığı akranlarıyla oyunlar oynama fırsatını yakalayacaklar ve bir sonraki Yaz Kursunu iple çekecek hale gelecekler" dedi.

 

 

11 Ağustos 2019 , Pazar Bu haber toplam 274 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU