Günün Tarihi:17 Eylül 2019

Ahmet Erkan’a saygı!


Uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan'ın, yönetim kurulu toplantısı esnasında saygı amacıyla oturduğu yere fotoğrafı ve çiçek konuldu.

Tartıştığı kişi tarafından silahla vurularak yaşamını yitiren Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan'ın borsadaki sandalyesine fotoğrafı, masaya da çiçek konuldu.

 

Yönetim toplantısı

Borsadaki toplantı salonunda Erkan'ın vefatının ardından ilk defa toplanan yönetim kurulu üyeleri, silahlı saldırıda hayatını kaybeden Erkan'ın sandalyesine ve masasına çiçek bıraktı. Burada açıklamalarda bulunan STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, morallerinin bozuk olduğunu söyledi.

 

Yardımsever

Erkan'ın sadece STB yönetim kurulu üyesi değil, aynı zamanda bir iş adamı, üretken, toparlayıcı, yardımsever sevecen birisi olduğunu anlatan Sarı, kendisiyle de yıllar öncesine dayanan bir dostluklarının olduğunu kaydetti.

Erkan'ı kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getiren Sarı, "Geçmişte çok hatıralarımız var." dedi.

 

Doğal yaşam

Başkan Sarı, Ahmet Erkan'ın vefatının ardından bir yazı kaleme aldığını aktararak, insanların ölümünün uzun bir süreden beri diğer canlılar gibi doğal yaşam döngüsüyle gerçekleşmediğini söyledi.

 

20 yıllık dostluk

STB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Sarı da ülkenin, tırnaklarıyla en alttan gelerek çok işler başarmış birisini kaybettiğini söyledi.

Erkan ile yaklaşık 20 yıllık bir dostlukları olduğunu dile getiren Sarı, yönetim kurulu toplantılarında karşılıklı oturduklarını kaydetti.

 

Önemli bir değer

Dost, arkadaş, ağabeyi kaybetmiş bir insan olduğunu ifade eden Sarı, "Çevresine yaptığı iyilikleri saymakla bitiremeyiz. Bir kişiyi işe alıp istihdam ettirdiği zaman çok mutlu olurdu. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerekiyor. Bunu, insanlıkla bağdaştıramayacağım bir hareket olarak görüyorum. Sakarya'ya hizmet olacak konularda ne kadar özverili olduğuna hepimiz şahit olduk. Sakarya ve Türkiye çok önemli bir değerini kaybetti." diye konuştu. Sarı, borsa olarak Erkan'ın geride bıraktıklarına sahip çıkacaklarını ve daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

6 Eylül 2019 , Cuma Bu haber toplam 307 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU