Günün Tarihi:17 Ocak 2020

Jandarmadan servis denetimi


Geyve İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri eğitim öğretim yılının başlamasıyla öğrenci taşıyan servis araçlarına yönelik kontrollerine hız verdi.

Sıkı takipte

Geyve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından taşımalı eğitimde kullanılan öğrenci servisleri denetlendi. Özellikle köylerden ilçe merkezine gelen servisleri sıkı takibe alan trafik ekipleri, öğrencilerin güvenli okula gidiş-gelişleri için denetim yapıyor. Yapılan denetimlerde servis araçlarında ilk yardım çantası, emniyet kemeri, dur lambası yangını tüpü okul servisi yazıları gibi materyaller kontrol edildi.

 

Servis sürücüleri

Trafik Timleri özellikle okul servis araçlarının teknik özelliklerine, servis sürücülerinin yeterli belgelere sahip olup olmadıklarına, araçların dış ışık donanımına, sürücülerin GBT sorgularına, servis araçlarında öğrencilerin emniyet kemeri takıp-takmadıklarına, servis araçlarının sigorta poliçelerine ve kış lastiklerinin olup-olmadığını kontrol etti.

 

Kurullara uyulması

Ekipler ayrıca, öğrencilerin taşınması esnasında uyulması gereken kurallarla ilgili olarak sürücülere, servis araçlarının kullanılması ve emniyet kemerinin takılması konusunda öğrencilere kısa bilgi verdi. Jandarma Trafik Ekibi yetkilileri, benzer uygulamaların eğitim ve öğretim sezonu boyunca devam edeceğini belirterek, öğrencilerin ve sürücülerin can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu kaydetti.

11 Eylül 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 291 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU