Günün Tarihi:17 Ocak 2020

CHP Kıkııçdaroğlu’na linç raporu açıkladı


CHP Linç Girişimini Araştırma Komisyonu, Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde gerçekleştirilen organize linç girişimiyle ilgili hazırladığı raporu açıkladı.

Somut deliler

Komisyon Başkanı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bazı komisyon üyeleriyle birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özkoç, raporda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Çubuk Akkuzulu Köyü’nde, 21 Nisan 2019 tarihinde, bir şehit cenazesinde yaşanan organize linç girişimini somut deliller, fotoğraf ve belgelerle ortaya koyduklarını bildirdi.

 

Görev alanlar

Linç girişiminin gerçekleştirildiği gün genel merkezde toplanan MYK’nın bir komisyon kararı aldığını ifade eden Özkoç, Grup Başkanvekili sıfatıyla kendisinin başkanlık ettiği komisyonda, Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya, Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ankara Milletvekili Murat Emir, Adalet Komisyonu üyesi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Anayasa Komisyonu üyesi İstanbul Milletvekili İbrahim Özden Kaboğlu ile Avukatlar Celal Çelik ve Umut Akdoğan’ın görev aldığını söyledi.

 

Devlet töreni

Komisyon olarak, olay yerindeki bütün görüntü kayıtları, fotoğraflar ve tanık ifadelerini incelediklerini, ayrıca devlet töreni yönetmelik, yönerge ve teamüllerini araştırdıklarını belirten Özkoç, süreçteki tutarsızlıkları, aksaklıkları, yanlışları ve kasıt taşıyan noktaları belirlediklerini kaydetti.

 

Millete hizmetkarız

Özkoç, “Biz, hiçbir karanlık elin sergileyeceği korku senaryosundan etkilenmeyiz.

Şehitler bizimdir, onların cenazelerinde, ailelerinin yanında yer almak ödevimizdir. Bizi bundan hiçbir alçaklık geri döndüremez. Biz bu milletin harcıyız, hizmetkârıyız. Biz, milletimizin ta kendisiyiz. Hiç kimse şehitlerimiz üzerinden gerçekleştireceği provokasyonlarla bizi yolumuzdan döndüremez. Ortaya koyduğumuz bu rapor, masumiyeti linç etmeye çalışan, kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize, ulusumuza, devletimize ve demokrasimize kasteden alçaklığın, sorumluları, azmettiricileri ve tetikçileri, hukuk önünde cezalandırılıncaya kadar olayın peşini bırakmayacağımızın en açık dayanağıdır.

Raporda altını çizdiğimiz 22 karanlık nokta aydınlığa kavuşturulmadan bu ülkede hiçkimse kendini güvende hissedemez” dedi.

 

11 Eylül 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 483 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU