Günün Tarihi:20 Ocak 2020

Başkan Işıksu halkı sakin sakin dinliyor8 Ağustos 2019 , Perşembe

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, önceki akşam Yenikent’teki Ayçiçeği Vadisi Sosyal Tesisleri’nde bölgedeki adaların başkan ve yöneticilerinin yanı sıra halka biraraya geldi.

Başkan Işıksu, buluşmaya katılan tüm halkı sabırla dinledi. Yenikent’te yaşanan sorunları ve istekleri öğrenmenin yanı sıra mahalleye yapacakları yatırımları da anlattı.

Ada yöneticileri ve halktan gelen istekler, zaman zaman karşı görüşler nedeniyle halkın arasında sinirlerin gerilmesine yol açtı. Tartışmaya kadar varan bu durum karşısında herkesi sakin ve sabırlı olmaya çağıran Başkan Mutlu Işıksu, sakinliği ile dikkat çekti.

Her konuyu dinleyen ve birlikte bulunduğu başkan yardımcıları ile daire müdürlerine not aldıran Mutlu Işıksu, sonuçta Yenikent halkına kapalı pazaryeri ile Camili Karaman arasındaki yere yeni bir sosyal alan yapılması ile bazı yolların asfaltlanacağının müjdesini verdi.

Yenikent halkı bodrumlarda biriken eşyalardan, sokak köpeklerine, çöpten yanmayan elektrik direklerine, çocuk bahçelerinin bakımsızlığından yetersizliğine, spor aletlerine kadar aktarılan sorunlarda mahalleye havuz bile kurulması istendi. Hatta bazıları parklarda sabaha kadar yanan aydınlatma direklerinden şikayetçi oldu.

Özellikle ada bazlarında yaşanan sorunların aktarıldığı toplantıda, söz dönüp dolaşıp mahalledeki marketlere geldi. Vatandaşlar Yenikent’teki marketlerin kendilerine merkezdeki marketlerden ve pazardan daha pahalı olarak ürün sattıklarını ve hatta meyve ve sebzenin kalitesizliğinden çürüklüğünden yakınarak bölgede 24 saat açık kalabilecek ve uygun fiyatla bölge halkına satış yapacak işyerlerinden oluşan bir çarşı merkezi kurulmasını da istediler…

Bölgede kooperatif adı altında yapılan konutların ise iskan sorunu ile aydınlatma  ve yol sorunları da gündeme geldi…

Yenikent halkı sosyal tesislerin arttırılmasının yanında Ayçiçeği Vadisi’nin de daha aktif olmasını ve sosyal tesislerinin havuzunun temizlenip üstü kapalı şekilde halka hizmet etmesi isteğinde de buldular..

Ne diyelim hızla büyüyen Yenikent Bölgesi’nde Camili 1 ile Camili 2 diye tabir edilen bölgelerin sorunu bir hayli fazla… Ulaşım açısından bağlantı sorunu yaşanan mahallenin büyüklüğü nedeniyle de yapılan hizmetler yetersiz kalmış gibi görünüyor…

Neyse Eyül ayı itibariyle Camili’de yeni çöp toplama sistemi ile sıfır atık projesi hayata geçirilecek. Bu arada parklar bakımdan geçecek. İletilen sorunların bir bölümü ivedilikle çözülecek. 

Ama pazaryeri ve çarşı için yer ortak bir yer olmazsa yapılan hizmet vatandaş gözünde pek itibar görmeyecek gibi…

Ama halkı sabırla dinleyip gerilen sinirleri yumuşatması ve olaylara gerçekçi yaklaşması açısından Mutlu Başkan mahalleyi mutlu etmiş gibi görünüyor…

Bu yazı toplam 101 defa okundu.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU