Günün Tarihi:22 Eylül 2019

Batakköy’de koyu sohbet11 Haziran 2019 , Salı

Akyazı Batakköy Mahallesi eski muhtarlarından Güngör Öztürk ve kardeşi Savaş Öztürk tarafından işletilmekte olan çay ocağı geniş bir kapalı alana sahip olduğu kadar sahipleri de tanınmış ve sevilen isimler olunca müşterilerde hatırı sayılan isimlerden oluşuyor.

 

Geçtiğimiz günlerde iki dönem önce Akyazı Belediyesi Meclis üyeliği yapmış olan emekli öğretmen Emir Uzman, şu anda CHP Akyazı İlçe Başkan yardımcılığı görevini yürütmekte olan Mustafa İyiyazıcı, yine eski siyasetçilerden Sait Uzungüngör, Altındere’nin ilk belediye başkanı olan ve bu görevi üç dönem üst üste yürüten Gençağa Koç’un kardeşi Küçük Koç ve emekli öğretmenlerden Tevfik İyiyazıcı’yı bahse konu olan çay ocağının girişinde bir masada otuyor şeklinde görenler konuşmalara kulak misafiri olduklarında bu beşliden dördünün siyaset, birinin (Tevfik İyiyazıcı) ise futboldan bahsettiğini anlarlar.

Koyulaşan, ancak çok seviyeli bir şekilde devam eden sohbet hayli uzun sürer… Ve bu uzun süre içinde de çayların doluları gelir, boş bardaklar gider ve bu sohbetin sonunda kazanan işletme sahipleri Öztürk kardeşler olur. Ne diyelim keşke her sohbet böyle koyu, seviyeli ve bol çayla olsa…

 

Bu yazı toplam 108 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU