-

 

Günün Tarihi:21 Kasım 2019

Bu kumbaralara yardım için elbise atılır mı?8 Temmuz 2019 , Pazartesi

İlimizdeki bazı ilçe belediye başkanlıkları ile sözleşme imzalayıp ilçenin belirli yerlerine koydukları kumbaralar ile giyilmiş giysi ve ayakkabı toplayan firma bu kez de kumbaralarını Pamukova İlçesi’ne yerleştirdi.

İlçenin birçok bölgesine konan kumbaralar ile vatandaşlardan yardım isteniyor. Üzerlerinde her ne kadar Pamukova Belediyesi yazsa da bu kumbaralar geçtiğimiz ay Akyazı’da büyük tepkilere yol açtı.

Tepkinin sebebi ise bu kumbaraların üzerinde her ne kadar belediyenin adı yazsa da bu kumbaralar özel bir firmaya ait ve bu firmanın adı da kumbaraların yanında yazıyor. Yardım adı altında kumbaralarda toplanan giysileri belediye değil bu firma topluyor…

Akyazı’da firmanın bu yardım adı altında topladığı ama geri dönüşüm için kağıt, plastik ve demir gibi ürünleri toplayanlardan bir farkı olmadığı tepkiler üzerine ortaya çıkmıştı.

Belediye sözleşmesi olduğu için kumbaraları kaldıramasa da üzerindeki ‘Akyazı Belediyesi’ yazan ibareleri vatandaşın tepkisi üzerine sildirmişti.

Herkes pek tabii yardımlarını istediği yere yapabilir. Ama iş belediye olunca vatandaş gerçek ihtiyaç sahibine gidecek düşüncesiyle giyilmemiş eşyayı bile kumbaralara atabiliyor…

Yani bu iş ince elenip sık dokunacak bir durum. Pamukova Belediyesi’nin genç yeni Başkanı Güven Övün keşke çok değil daha geçen ay Akyazı’da yaşanan durumu araştırıp buna göre bu kumbaraları ilçeye koydursaydı çok daha iyi olurdu…

Bu arada kumbaraların ilçeye konulduğunu ise Belediye Başkanı Güven Övün, sosyal medya üzerinden şu şekilde duyurdu; “

KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI KUMBARASI

Kullanılmayan kıyafet ve ayakkabıların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını kolaylaştırmak, kullanılmayacak durumda olanların ise geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak amacı ile ilçemiz genelinde uygun yerlere konumlandırılmıştır.

Kullanılmış, ömrü tükenmekte olan giysi ve ayakkabılarınızı çöpe atmayarak, geri dönüşüme kazandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm duyarlı vatandaşlarımızın bu kampanyaya desteklerini bekliyoruz.”

Bu yazı toplam 155 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU