Günün Tarihi:22 Ekim 2019

Çilekli Mahallesi’nde sandık Kurulu üyeleri değiştirildi mi?5 Nisan 2019 , Cuma

Pamukova Çilekli Mahallesi’nde Pazar günü yapılan seçimlerde sandık kurulu üyelerinin seçimin ortasında değiştirildiği konuşuluyor.

Sandık kurulunda belirli bir oy kullanıldıktan sonra, 3 sandık görevlisinin muhtarlık seçimlerinde aza adayı olduklarının anlaşılması üzerine sandık kurulunun değiştirildiği ve bu kez muhtar adaylarından birisinin kızının sandık kurulunda görevlendirildiği bunun yasal olup olmadığı da tartışılıp duruyor.

İşin en ilginç yanının ise iki muhtar adayının eşit oy alması ile birlikte sandık kurulu üyelerinin değişmesinin etkili olup olmadıkları da konuşuluyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi bir metropol illerde bile yapılan itirazlar sonrasında oyların yeniden sayıldığı ortamda, Çilekli’de seçime yönelik yapılan itiraza rağmen bu tür olayın ilçe seçim kurulu tarafından nasıl sonuçlandırılacağı de mahallede merakla bekleniyor.

Yani anlayacağınız 31 Mart seçimleri sadece metropol şehirlerdeki belediye başkanlığı, meclis üyelikleri seçimleri açısından değil bir çok yerde muhtarlık seçimleri açısından da gerçekten çok tartışılacak gibi görünüyor… 

 

Bu yazı toplam 233 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU