Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Din görevlilerin dayanışması21 Mayıs 2018 , Pazartesi

Her meslekte olduğu gibi din görevlilerinde de dayanışma, dayanışma içinde olmayanlar tarafından imrenilir. Bu dayanışmanın en güzel örneğini Akyazı’nın Kuzuluk Mahallesi Merkez Camii’nde görmek mümkün.

 

Kuzuluk Merkez Camii imamının askere gitmesi nedeniyle boşalan kadroya yine Kuzuluk Orta Mahalle Esentepe Camii İmamlığı yaparken atanan Necati Güven ile Akyazı Belediyesi İmamlığı’ndan emekli Hafız Mustafa Kurukuz arasındaki samimiyet ve sergiledikleri birbirlerini tamamlayıcı davranışları  cami cemaatini de memnun ediyor.

Hafız Mustafa Kurukuz’un doğma büyüme Kuzuluk Şose Mahallesi sakini olduğunun altını çizen cami cemaati, “Hafız kardeşimizin bize yaptığı hizmetleri asla unutmamız mümkün değildir. Kendisine her zaman şükran borçluyuz ve hizmetleri içinde teşekkür ederiz” demeyi ihmal etmiyorlar.

Kuzuluk Merkez Cami cemaati, “Biri camimizin imam hatibi, diğeri bu mesleğe yıllarını vermiş değerli bir komşumuz ve kardeşimiz. İki din görevlisinin bu şekilde birbirlerine sevgi ve saygıya dayalı davranışları bizleri son derece memnun ve mutlu ediyor. Onların bu güzel birlikteliklerinin herkese örnek olmasını temenni ediyoruz” diyorlar.

 

Bu yazı toplam 176 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın