Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

Doğanbey Camii’nin halıları yenilenecek!6 Aralık 2018 , Perşembe

Erenler İlçesi’ndeki Doğanbey Camii’ne yönelik olarak dün bu sütunlarda ‘Doğanbey Camii’nde cemaattin rahatsızlığı’ başlığı ile halıların kirli olmasına yönelik yazı üzerine Cami Derneği’nden açıklayıcı bilgi geldi.

Cami Derneği yöneticileri caminin temizliğinin muntazaman yapılmasının yanında içi ve dışında da bir çok düzenlemeyi hayata geçirmeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Mevzuya konu olan halıların üzerinde bulunan izler daha önceki bir yıkama esnasında yapılan hatadan dolayı kaldı. Halılarda bazı bölgelerde bulunan izler kir değil sadece yıkamadan kalma izlerdir. Zaten halıların yenilenmesi için girişim yapılmış ve kısa süre sonra da halılar yenilenecektir.  Camimizde gençlere ve çocuklara yönelik bir çok faaliyet yapılırken her ne kadar cemaat arasında böyle bir durum söz konusu bile değilken, bu konuyla gündeme gelmek bizleri üzmüştür” dediler.

Doğanbey Camii dernek yönetimine açıklamaları için teşekkür ediyoruz. Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere konuyu herkes biliyor. Önemli olan halıların yenilenmesi. İşte bu konuda katkıda bulunabileceklerde cami yönetimi ile irtibata geçerse en azından böyle üzücü olaylar bir daha yaşanmaz…

 

 

Bu yazı toplam 84 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama