Günün Tarihi:12 Aralık 2019

Engelliye uygun ehliyet verecek sürücü kursu yok18 Temmuz 2019 , Perşembe

Akyazı’ya bağlı Kuzuluk Orta Mahalle’de ikamet etmekte olan 64 yaşındaki Recep Kaya, özel araç kullanabilmek için ehliyet almak istiyor.

Kendisinde humerus kırık sekeli+sağ nediyal sinir ve sağ axiller sinir hasarı+senilite teşhisiyle yüzde 64 oranında tüm vücut fonksiyonu kaybı olduğunu da anlatan Kaya, ehliyet alabilmek için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden rapor aldığını belirterek, “Rapor ile birlikte ehliyet yani sürücü belgesi alabilmek için Akyazı ve Sakarya’daki sürücü kurslarına müracaat ettim. Ancak, müracaat ettiğim sürücü kurslarında kendine uygun öğretici araç olmadığı gerekçesiyle olumlu bir yanıt alamadım” dedi.

Kaya, “Ben ehliyetimi almak zorundayım. Çünkü 1979 doğumlu bir oğlum var. Yüzde 85 oranında şizoafektif hastası. Sürekli hastanelere gidip gelmek zorunda kalıyoruz. Toplu taşıma araçları ile hastanelere gitme şansımız olmadığı ve fakirlik nedeniyle de özel taksiyle gidemediğimiz için durumuma uygun bir araç alıp, sahip olacağım ehliyetle de oğlumu hastaneye götürüp getirmek istiyorum. Onun için ehliyet alabilmem için yetkili kimse bana yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.

Bu yazı toplam 107 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU