Günün Tarihi:16 Temmuz 2019

Erenler’den İstanbul Adalar’a kaydırılan seçmenler mi var?8 Ocak 2019 , Salı

Adalar Belediye Başkanı CHP'li Atilla Aytaç, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Mahalli İdareler Seçimi için askıya çıkarılan seçmen listelerinde yapılan incelemelerde İstanbul’un Adalar ilçesine tespit edilen 500'e yakın hayali seçmenle ilgili yaptığı açıklamasında "Sakarya İli Erenler İlçesi’nden, Adıyaman Sincik nüfusuna kayıtlı çok sayıda seçmen, Sultanbeyli, Sultangazi, Ümraniye, Bağcılar, Pendik başta olmak üzere birçok ilçemizden Adalar’a seçmen kaydırılmıştır. Cumhuriyet tarihinin en büyük sahte seçmen olayıyla karşı karşıyayız" diye konuştu.

Atilla Aytaç'ın açıklaması şöyle devam ediyor; “Adalar İlçemiz’de YSK verilerine göre, 27 Kasım 2018 tarihinde 11 bin 862 seçmen kayıtlı iken; 4 Aralık 2018 tarihinde askıya çıkarılan sandık seçmen listelerinde seçmen sayısı 12 bin 761 olarak tespit edilmiştir.

Sakarya ili Erenler ilçesinden Adıyaman Sincik nufüsuna kayıtlı çok sayıda seçmen, Sultanbeyli, Sultangazi, Ümraniye, Bağcılar, Pendik başta olmak üzere birçok ilçemizden Adalara seçmen kaydırılmıştır”.

Aytaç, iki oda bir salon olan evlerde 10-20 civarında seçmen olduğunu da öne sürdü… Elbette bunlara itiraz olacaktır ama biz en çok Erenler’den Adalar’a kaydırılan seçmenlerin kim olduğunu merak ettik…

 

 

Bu yazı toplam 148 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama