Günün Tarihi:26 Nisan 2019

Ferizli’de MHP-CHP-İYİ Parti ve SP’den kim aday adayı olur?8 Kasım 2018 , Perşembe

Ferizli’de MHP cephesinden bakıldığında daha önce MHP’li isimlerin ilçede başkanlık yapması bu partinin şansını arttırıyor gibi gözükse de şimdilik iki isim öne çıkıyor. Belediye meclis Üyesi Ali Tenha ve Kusça Mahallesi Muhtarı Fethi Tokaç. Bu iki isme birkaç ismin daha aday adaylığı sürecinde eklenmesi bekleniyor.

CHP’de İlçe Başkanı Rüştü Yüksek görevinden adaylık için istifa etti. Her ne kadar şu ana kadar bir resmi açıklama olmasa da Yüksek’in CHP’nin Ferizli Belediye Başkan Adayı olduğu hatta meclis üyesi listesini bile hazırlayarak Genel Merkez’e sunduğu belirtiliyor. Yani bugün yakın açıklanacak olan CHP adayları arasında olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İYİ Parti’de genel seçimde yakaladığı bir milletvekili şansını iyi kullanma adına adayını belirlemede aceleci davranmıyor. Mevcut İlçe Başkanı Fatih Akgün’e  aday olması için baskı yapıldığı belirtilen arasında.

Saadet Partisi’nde de ilçe teşkilatı iyi bir isim ile seçim yarışına girmek için arayışını sürdürüyor. Bu ismin önümüzdeki günlerde netleşmesiyle kamuoyuna açıklanması beklenirken, şu ana kadar aday adayı olduğunu açıklayan bir isim olmadı.

 

Bu yazı toplam 302 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama