Günün Tarihi:16 Temmuz 2019

Başkan adayları6 Şubat 2019 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

Başkan Adayları Peşrevlerini Çekmeye Hazırlansın

Her ne kadar siyasetten uzak yazılar yazsak da dönüp siyasete odaklanmamak mümkün değil.

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça siyasette heyecanda artıyor.

Şunu net söylemeliyim ki yarış Cumhur İttifakı adayı ile Millet İttifakı adayı arasında geçecek.

Evet,

Cumhur ittifakında Sakarya’da MHP nin tek Belediye Başkan Adayı İbrahim Pilavcı

Taraklı ile ilgili siyaset arenasında konuşulan konuların başında, Cumhur ittifakında Taraklı Belediye Meclisi üyeliği adaylığı sıralaması nasıl oluşacağı konuşulmakta.

AK Parti ve MHP ayrı meclis üyeliği aday listeleri ile seçime girecekler.

Kapalı kapılar ardında meclis üyeliği listesi hazırlıkları devam ediyor.


Yakın zamanda listelerdeki isimler konuşulmaya başlanır.

AK Parti ve MHP ‘niin ekabir takımı listeler hakkında değerlendirme yapmakta uzak duruyorlar.

Gönlünde meclis üyeliği yatan kime sorsam  “İstemem yan cebime koy” diyerek yan ceplerini ardına kadar açan siyasileri tek tek yazıp kazana doldursam ortalık fokur fokur kaynar.

Belli ki AK Parti’de de MHP de de"İstemem yan cebime koy" diyerek yan ceplerini açık tutanlar çok.


Taraklı’da en çok merak edilen, Meclis üyeliği adayların içerisinde bayan adayın olup olmayacağıdır.

AK Parti Kadın Kolları Başkalığı ile stajını tamamlayan şu anda AK Parti Taraklı Belediye Meclisi üyesi olan AK Parti Taraklı Belediye Başkan Aday adayı olan Canan Çakmak yine meclis üyeliği için adı geçen isimlerden birisi

Şu anda partiler içerisinde meclis üyelikleri mücadelesi devam ediyor…

Yakın zamanda Başkan adayları peşrevlerini çekmeye başlayacaklar.

**  ** 

Ömür Dediğin…

Doğumumuzdan itibaren ebediyyen kalacağımız ahiret yolculuğuna doğru koşar adım gidiyoruz. 
Bu yolculukta o kadar anlamsız çekişmeler yaşıyoruz ki geriye dönüp baktığımızda ‘KEŞKE’ bu çekişmeleri yaşamasaydık diyoruz. 
Ama biliyoruz ki bu ‘KEŞKE’lerin hiç bir faydası olmuyor bize. 
İncir kabuğunu doldurmayacak o kadar konu yüzünden ters düştüğümüz insanlar oluyor ki bunun savunulabilecek hiç bir yönü yok aslında. 
Tüm kırıp döktüğümüz konulara da baktığımız da hep menfaat çekişmesi, daha çok kazanma hırsı ve daha çok mal edinme hırsından kaynaklandığını görüyoruz. 
Sevdiğimiz değerli insanların vefatı bizi derinden üzüyor. Geçmişe baktığımızda pek çok değerli hemşerimizi kaybettik. Hepsinin acısı yüreğimizde.
ÖMÜR DEDİĞİN’  nedir ki?
ÖMÜR DEDİĞİN’ şey göz açıp kapayıncaya kadar gelip geçiyor. Giderken yanımızda o hiç bir şeyi gözümüz görmeden kazandığımız hiç bir malımızı mülkümüzü götüremiyoruz. Sadece yaptığımız iyilikler, ana ve babamızdan aldığımız duaları götürüyoruz. 
Bunu biliyoruz da yine de kendimizi değiştirmeden sürdürüyoruz yaşantımızı. 
Daha fazla kazanma hırsı ile kırıp döktüğümüz bütün değerler, ana ve babalarımıza döktürdüğümüz gözyaşları öyle bir çıkacak ki karşımıza ebedi hayatta. ‘AH KEŞKE’ diyeceğiz ama ne fayda. 
Elbette yaşantımızı sürdüreceğiz. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyalık, yarın ölecekmişiz gibi ahiretlik çalışacağız elbette. Ama kimseyi kırıp dökmeden, ana ve babalarımızı ağlatmadan yapacağız bunu. 
Biz hayatımızdan memnunuz mu diyorsunuz. O zaman siz bilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki son pişmanlıklar kesinlikle fayda vermeyecektir. ‘KEŞKE’ lerimizin hiç kimseye bir faydası olmayacaktır bilesiniz

Tekrar görüşmek üzere …Kalın sağlıcakla

 

Bu yazı toplam 249 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama