Günün Tarihi:18 Şubat 2019

Bayram güzel geçti!18 Haziran 2018 , Pazartesi


Gülşah Silo

Her geçen bayram günleri eski bayramların özlemlerini anlatsa da bayramların tadı gerçekten bir başka oluyor.

Her bayram olduğu gibi yine bu bayram büyüklerimizin yanındaydık. Onların bayramlarını sevgi ile kutlarken onlar ise bizim için ne yapacaklarını şaşırdılar.

Bir taraftan şeker, çikolata, kolonya ikramı derken, diğer taraftan tatlılar ve en leziz yemekler bizler için hazırlanmıştı.

Gerçekten büyüklerimiz bayramların tadını biliyor. Hele ki koca bir aile bir araya geldiğinde onlardan mutlusu yok.

Ben bayramda bunu bir kez daha yaşadım. Aile büyüklerimiz bizleri karşılarında gördükleri anda yüzleri değişiyor, tebessümle birlikte gözlerinin içleri adeta gülüyor. Biz mutluyuz, onlar bizden daha mutlu… Demek ki bayramlar bir araya gelmenin birlik beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bir göstergesi.

Her günümüzün bayram tadında olması dileğiyle hepinizin geçmişte olsa bayramlarını kutluyorum.

Bayramda yaşadığımız birlik beraberliğimizi bu hafta sonu yaşayacağımız seçimlerde de sürdürmemiz gerekiyor. Kim hangi partiye, hangi cumhurbaşkanı adayına oyunu verirse versin ülkemiz için, milletimiz için birlik ve beraberlik için de olmayı ihmal etmeyelim.

Farklı partilere, farklı liderlere gönül vermiş olabiliriz. Bizi seçimler ayrıştırmasın. Siz bakmayın liderlerin öyle her gün birbirlerini eleştiren sözlerine…

Bunlar seçimin tuzu biberi. Elbette herkes yapacağını, hedeflerini anlatacak ama siyasilerin de birbirlerine takılmadan eleştirmeden konuşma yapacak halleri yok. Maalesef siyaset böyle…

İşte biz bu siyasete alet olmayalım. Partimizi, liderimizi destekleyelim gidelim oyumuzu verelim. Kim neyi tutarsa tutsun, kim kime oy verirse versin birbirimize saygılı olalım.

Birbirimizi sevelim, sayalım… Böyle olursa ülkemize karşı oluşabilecek tehlikelerde hep birlikte olur karşı koyabiliriz. Bunun örneğini 15 Temmuz darbe girişimi esnasında yaşadık.

Vatanını, ülkesini, milletini seven hiç kimse o hainleri desteklemedi ve alkışlamadı.

Siyaset uğruna birbirimize zarar vermek, ülkeye, millete zarar vermek demektir. Bu nedenle herkes saygı ve sevgi içerisinde görüşlerini paylaşabilmeli ve gidip oyunu kullanabilmelidir.

Herkes birbirinin görüşüne katılmak zorunda değildir ama saygı duymak zorundadır. Öyle zorbalıkla, kavgayla, cinayetle kimse kimseyi de fikrinden döndüremez.

Bu ülke bizim ve her görüşten insanıyla bu ülke bizim. Komşularımızı görüyoruz. İnsanlar evlerinden, yurtlarından, ailelerinden olmuşlar. Kimisi burada kimisi başka yerde yaşam kurmaya hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Oysa ülkelerinde huzur olsa kim yerini yurdunu bırakıp ta başka yere gitmek ister.

Öyleyse varsın seçimler olsun. Zaten şunun şurasında 5 gün kaldı. Pazar günü akşamı sandıklar açılıp, sonuçlar açıkladığında birbirimize kin gütme yerine saygı duyup vatanımız, milletimiz için birlikte hareket etmeye devam edelim.

Eğer yapılanda yanlış varsa elbette iktidarı uyarmak görevimizdir. Bunu haykırmak en doğal hakkımızdır. Ama sırf inat uğruna gereksiz söylemlere de gerek yok.

Bu vesile ile seçimler şimdiden hepimize hayırlı olsun. Sandıktan ne çıkarsa çıksın. Milletin iradesine saygı duyalım.

 

Bu yazı toplam 583 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın