Günün Tarihi:15 Aralık 2019

Bin yataklı hastanenin yeri10 Haziran 2019 , Pazartesi


Cevdet Güngör

Sakarya’nın sağlıktaki en büyük sorunu olan yatak kapasitesi yetersizliğine çözüm getirecek olan bin yataklı hastane yıllardır gündemde.

            Bir süredir hastanenin nereye yapılacağı konusu tartışıldı. Sonuçta Alandüzü’nde bir yer konusunda görüş birliğine varıldı.  Tespit edilen yer orman arazisi olarak görülüyordu. Orman Bakanlığı’ndan gerekli izinler alındı. İhale çalışmaları başladı. Bu süreç devam ederken  AKP çevrelerinde hastanenin başka bir yere yapılabileceği konuşulmaya başlandı.

            Geçmişte yer sorunu nedeniyle 400 yataklı hastanenin yapımının iki yıl gecikme ile başlandığını hep biliyoruz. Hani iş yoluna girmiş diye düşünülürken: “Yeniden bir yer sorunu mu?” diye düşünmeye başladık.

            Bu süreç devam ederken AKP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz  bayram nedeniyle geldiği ilimizde konuya açıklık getirdi. Yavuz, konu ile ilgili çok net konuşmuş.

            “Hastanenin yerine ilişkin net bir durum söz konusudur. Ayrıca Türkiye’de ilk yapılacak şehir hastaneleri arasındadır. Hastanenin yeri ve yapılması ile ilgili bir belirsizlik söz  konusu değildir. Ama her nedense böyle dile dolandırılmış bir şekle dönüştü. Bu doğru değil, hastanenin yeri değişmeyecek. Yapımı konusunda da bir belirsizlik yok.”

            Belirsizlik AKP içinden gelmişti. Belli ki AKP Sakarya teşkilatı bin yataklı hastanenin ilk belirlendiği gibi Alandüzü’nde yapılması konusunda görüş birliğine varmış.

            Bin yataklı hastanenin ihalesinin bir an önce yapılıp, inşaatın en kısa zamanda başlanmasını bekliyoruz.

*******************

           

Merak

edenlere

 

Toçoğlu ve siyaset

 

            Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir önceki Başkanı Zeki Toçoğlu ile bayram nedeniyle görüştüm.

            Toçoğlu, her bayram olduğu gibi Ramazan bayramının ilk günü Serdivan eski belediye binası önündeki çay bahçesinde  dostları ile sohbet ediyordu.  Sohbette yılların Serdivanlısı Tekin Toçoğlu da olunca bir başka güzel oluyor.

            Sohbet sırasında söz döndü dolaştı siyasete geldi. Zeki Toçoğlu bu konuda çok net konuştu: “Ben artık sade AK Partiliyim. Ayrıca hiçbir grupla, hiçbir oluşumla kesinlikle bir ilişkim yok.”

            Toçoğlu  sanırım, Ahmet Davutoğlu’nun kurma çalışmaları yaptığı yeni parti ile  ilgili görüşlerini  ortaya koydu.           

            Muhtemelen birileri Zeki Toçoğlu’nu yeni siyasi oluşumlar ile ilişkilendirmeye  kalkmıştı. Toçoğlu hem böyle düşünenlere, hem de siyasi kamuoyuna çok net bir yanıt vermiş oldu.

            Ancak tanıdığım kadarı ile Zeki Toçoğlu ne diyorsa odur.

            Birileri boşuna Toçoğlu’nu yeni oluşumlar ile ilişkilendirmeye kalkmasınlar.

            ******************

TÜRKSAT ile

anlaşma tamam

“TV 264 Eylül ayında

yayına başlayacak”

 

            Bayram nedeniyle Medyabar ve TV264’ün sahibi Zafer Tokuş kardeşim ile de görüştüm. Kamuoyu bir süre önce yayınına ara veren TV 264’ün  geleceği ile gerçekten oldukça ilgili.

            Bu nedenle ben de Tokuş’a TV 264’ün son durumunu sordum. İşte Tokuş’un bu konuda söyledikleri;

            “…Ağabey uyduya çıkma konusunda bir sıkıntı olduğu için yayınımıza ara vermek zorunda kalkmıştık. Şu anda TÜRKSAT ile yayın anlaşmamızı yaptık.  Normal olarak TV 264 her an yayına başlayabilir. Ancak biz daha güçlü olarak yayına başlamak istiyoruz. Bunun için bir hazırlık dönemi geçireceğiz. Eylül ayında yeniden yayına başlayacağız.” 

            Dilerim, her şey Tokuş’un gönlündeki gibi olur. Sakarya yeniden uydu yayın yapan bir televizyona kavuşur.

 

Bu yazı toplam 207 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU