Günün Tarihi:20 Eylül 2019

Elimize yüzümüze bulaştırdık28 Haziran 2019 , Cuma


Fatih Bulsun

Sorsan herkes Sakaryaspor’un menfaati için, iyiliği için çabalıyor. Peki ya geçen hafta yaşananlar neydi öyle? Karşılıklı restleşmeler, gece yarıları çalan telefonlar, kavgalar, son dakikada çekilen listeler. Sakaryaspor’un menfaatini böyle mi düşünüyoruz biz?

Yaşananları herkes gibi bende tasvip etmiyorum tabi. İçinde bulunduğumuz durumda yapılacak en kötü şeylerden biri zaman kaybetmekti. Nitekim geçen pazar günü yaşananlardan sonra epeyce bir vakti boşa harcamış olacağız. Çünkü bir sonraki kongre tam 13 gün sonra 11 Temmuz’da.

Kongrede öncelikle değinmek istediğim konulardan birisi aidatını ödemeyen üyelerin de oy kullanması. Delegelerin bunu kabul etmesini bir kenara bırakın, genel kurula bunu sunmak bile gülünç bir durum. Kaldı ki genel kurul gününe kadar aidatını ödemeyenler oy kullanamayacak denildi. Son anda kim tarafından istenildi ki böyle komik bir şey genel kurula sunuldu. Üyeysen aidatını ödeyecek ve oy kullanma hakkına sahip olacaksın. Bu kadar basit.

Diğer bir konu ise güvenlik. Sözde kongre alanını bantlarla çevirmişler ama herkes istediği gibi girip çıkıyor. Sandalyelerde ise kimlerin oturduğu hiç belli değil. Kiminin boynunda delege kartı var kiminin yok. Ama herkes divanın yaptığı açık oylamada el kaldırıp indiriyor. Divan ise elleri havada görünce kabul edilmiştir deyip geçiyor. Profesyonel bir kulüpte bu kadar amatörlük fazla.

Ve birde en önemli konu var. İplerin koptuğu yer. Başkanlık seçimi. 2 tane adayımız var, zaten ortam gergin. Açık oylama da neyin nesi oluyor? Tek liste olsa amenna ama 2 adayın olduğu bir başkanlık seçiminde açık oylama yapılır mı hiç? Görevliler açık oylama ile 15 saniyede işi bitiririz diye düşünmüş olacaklar ki oy sandığı ve pusula bile hazırlanmamış.

Son olarak Cumhur Genç’in açıklaması var. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Genç’i aramış ve seçime tek liste ile gidilmesi gerektiğini, Cumhur Genç’e adaylıktan çekilmesi gerektiğini söylemiş. Genç ise Yüce’ye rağmen seçimde son ana kadar adaydı. Eğer olaylar çıkmasaydı başkan Cumhur Genç olacaktı. Ve söylediği bir cümle herkesin aklında. “Sakaryaspor başkanlık makamı kimseden icazet almaz.” Bu cümle sonuna kadar doğru. Almaz, almamalı da. Ancak bunu ne kadar başarabildik ki? Kulübün başı sıkıştığında Büyükşehir Belediye Başkanı ilk çalınacak kapılardan biri değil mi? Sponsorluk arandığında Büyükşehir girmiyor mu araya? Ya da kulübün vergi ve SSK borçlarını ödeme zamanı gelince. Hem ‘Başkanlık makamı kimseden icazet almaz’ diyorsunuz hem de ondan 1 hafta önce yaptığınız basın toplantısında ‘Biz bu kulübü 5 ay büyükşehir belediye başkanı olmadan idare ettik’ diyorsunuz. Bu kadar çelişki biraz fazla.

11 Temmuz’da yapılacak seçimde İbrahim Nalbant’ın tekrar aday olacağı ifade ediliyor. Aday olsun tabi ama yine son dakikada listesini alıp adaylıktan çekilmez inşallah. Cumhur Genç cephesinde ise henüz bir ses yok. Kaldı ki ben bundan sonra Genç’in tekrar aday olacağına ihtimal vermiyorum.

Sakaryaspor’un başkanı kim olursa olsun kazanan Sakaryaspor olsun. 2 senedir kapısından döndüğümüz üst lige çıkmanın zamanı geldi de geçti bile. Hani Allah’ın hakkı 3’tür derler ya. İnşallah güzel bir yönetim ve yapılanma ile iyi bir kadro kurup üst liglere doğru kanatlanırız. Kalın sağlıcakla.

Bu yazı toplam 242 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU