Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Erdoğan, Demokrasi Meydanı’nda19 Mart 2019 , Salı


Cevdet Güngör

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 14.00’te Demokrasi  Meydanı’nda  (Kent Meydanı) Sakaryalılara hitap edecek.  31 Mart’taki yerel seçimler nedeniyle Sakaryalılara hitap edecek olan Erdoğan’dan önce yıllardır mahrum bırakıldığımız Adapazarı Ekspresi merkeze geldi.

            Adapazarı Ekspresi’nin yeniden merkeze gelmesi biraz “Pat” diye oldu. Öyle ki  şehir içindeki hemzemin  geçişleri ile ilgili yeterli önlem alınması bile beklenmedi.   Söz konusu önlemlerin biran önce alınması gerekiyor. Çünkü geçitlerde yeterli önlem alınmadan trenin merkeze gelmesi büyük risk taşıyor.

***

            Zaman zaman bu sütunlarda sizler ile paylaşıyorum. Zamanın ANAP Sakarya Milletvekili Ersin Taranoğlu  iki dönem bakanlık yapan ve dolayısıyla Ankara siyasetini bilen bir kişi olarak şöyle derdi: “...Bir ilin sorunlarının çözümü için milletvekillerinin, bakanlar ile ilişkilerinin iyi olması gerekir. Hatta bu da yetmez Başbakanla arasının iyi olması gerekir.”

            Tabi artık başkanlık sistemi olduğundan Ersin Taranoğlu’nun “Başbakanla arası iyi olması” cümlesini, “Cumhurbaşkanı ile arasının iyi olması” şeklinde düşünmek gerek.

            Doğrudan Cumhurbaşkanı ile ilişkiler iyi olunca sanki kangren olmuş gibi duran sorunlar anında çözüme kavuşuyor.

            Bunun en yakın örneğini iki olayda gördük. Birincisi Adapazarı eski Atatürk Stadı’nınMillet Bahçesine” dönüşmesi konusu.

            Bu konuda eylemler yapıldı. CHP imza kampanyası düzenledi. Sonuç çıkmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte  Adapazarı’na gelirken Türk-İş Başkanı Ergün Atalay helikopterde Erdoğan’dan eski stadın Millet Bahçesi yapılması için rica da bulundu.

            Çok değil yarım saat içinde gerekli  görüşmeler yapıldı. İş anında çözüme kavuştu.

***

            İkinci örnek çok daha yakın. Yıllardır Adapazarı Ekspresi’nin yeniden merkeze gelmesi için çabalıyoruz. SASTOP imza kampanyası düzenledi. CHP’li kadınlar 17 hafta  her cumartesi günü Gar Meydanı önünde eylem yaptı.    

            Son olarak geçtiğimiz hafta içinde AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz konuyu doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı. Tren  geçtiğimiz cumartesi günü “Pat” diye  merkeze geldi.

            Bunlar  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a  doğrudan ulaşılıp, sorunlar yeterli şekilde anlatıldığında çözüm yolunun bu olduğuna net örnek.   Zaten benim hep “Ankara lobisi” diye bahsettiğim olay, aslında bu kadar kolay.

***

            Dün de sizler ile paylaştım. Adapazarı Treni yeniden merkeze gelmesi öyle aman aman biri olay değil. Sadece  trenin Mithatpaşa yerine yeniden merkeze gelmesi. Tabi ki kamuoyunun sesine kulak verip trenin yeniden eskisi gibi merkeze gelmesi çok güzel, yıllardır bunu savunan biri olarak mutlu oldum.

            Ancak Adapazarı Treni için bir başka konu, yine yıllar öncesi olduğu gibi Haydarpaşa’ya kadar gitmesidir.

            Bu arada yine yılların sorunu olan bin yataklı hastane ile ilgili dilerim Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün daha detaylı bilgi verir.  

            Çünkü  sağlıkta yatak kapasitemizin yetersiz olduğu çok kesin. Bu nedenle de insanlarımıza günler sonrasına ameliyat günü verildiği, yoğun bakım hastalarımızın yine yatak kapasitesi yetersizliğinden başka illere gönderilmeleri çilesi sürüp gidiyor.

            Dilerim Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu iki konu yeterli şekilde anlatılır ve sorunlara çözüm gelir.

 

Bu yazı toplam 180 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama