Günün Tarihi:18 Şubat 2019

Fevzi Kılıç’ın ağır yükü13 Şubat 2018 , Salı


Cevdet Güngör

AKP İl Kongresi 11 Mart Pazar günü saat 13.00’te  Sakarya Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı ve AKP  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapılacak.

            Bilindiği gibi AKP’nin yeni il yönetimini oluşturma görevi tekrar mevcut İl Başkanı Fevzi Kılıç’a verildi. Siyasi mantık ile bakıldığında AKP Genel Merkezi doğru bir karar verdi. Çünkü Fevzi Kılıç’ın il başkanlığı döneminde AKP her seçimde Türkiye ortalamasının üzerinde oy aldı.

                                                           *** 

            AKP İl başkanlığı görevinin yeniden Kılıç’a verilmesi; kendisine ağır bir sorumluluk yükledi.

            Öncelik ile yeni yönetim kurulunu oluştururken parti içi dengeleri çok iyi şekilde gözetmek zorunda.

            Kılıç bir süre önce yaptığı basın toplantısında şu anda birlikte çalışacağı yönetim kurulu arkadaşları ile genel merkezin kriterleri doğrultusunda birlikte olamayacağını net bir şekilde belirtmişti.

Kılıç yeni yönetimi oluştururken genel merkez kriterleri arasında yer alan bayan kotası, gençlik kotası ve tahsil durumu gibi özelliklere dikkat edeceğini de vurgulamıştı.

Tüm bu kriterlerin yanı sıra ön önemlisi AKP Sakarya Teşkilatı’nda parti içi dengeyi sağlamaya özen gösterecektir.

            Nasıl belirleyecek

AKP Genel Başkanı Fevzi Kılıç ile dün sabah görüştüm. Kılıç her şeyden önce bütünleştirici bir liste yapacağını belirtti.

Kılıç bütünleyici bir liste oluşturmak amacıyla AKP Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu  ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile görüş alış-verişi yapacağını da özellikle belirtti.

Fevzi Kılıç yapacağı istişareler sonrasında muhtemelen önümüzdeki Mart ayı başında hazırladığı liste ile ilgili AKP Bölge Sorumlusu eski Çorum Milletvekili Murat Yıldırım ile istişare yaparak çalışmalarını tamlayacak.

Kılıç gerçekten zor bir görev üstlenmiş durumda Kendisinin bütünleştirici bir liste yapacağına inanıyorum ve kendisine şimdiden başarılar diliyorum.

 

ADD

                   Ortaokul öğrencilerine ödüllü kompozisyon yarışması

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi Çanakkale Zaferinin 103.  yıldönümü nedeniyle Adapazarı’ndaki Ortaokullardaki 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabileceği bir kompozisyon yarışması düzenledi.

Kompozisyonun konusu Çanakkale Zaferinin yıldönümünü ile ilgili tam bir uyum gösteren; “Atatürk ve Çanakkale” olacak.

Yarışmasına katılacak olan öğrencilerin kompozisyonları en fazla 2 adet A4 sayfasını geçmeyecek.

Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 5 Mart pazartesi günü olarak belirlendi.

Yarışmaya katılacak öğrenciler kompozisyonlarını Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Atatürk Bulvarı Rasna İşhanı 1 katındaki dernek binasına elden teslim edecekler.

Yarışmaya katılacak öğrencilerden ilk 3’de dereceye girecek öğrencilere, para ödülleri ile birlikte Atatürk’ün “Nutuk” kitabı da hediye edilecek.

Yarışmada dereceye girecek öğrencilere ödülleri 17 Mart Cumartesi günü yapılacak bir tören ile teslim edilecek.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin bu anlamlı kompozisyon yarışmasına Adapazarı içindeki ortaokul öğrencilerinin katılmasını bekliyorum.

 

Bu yazı toplam 186 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın