Günün Tarihi:14 Ekim 2019

Hayırlı olsun ziyareti…14 Mayıs 2019 , Salı


Seyfi Yücel

Yerel seçimlerden sonra beledi başkanlarımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, azalarımız görevlerine başladılar. Seçim propaganda döneminde söylenenler geride kaldı; halkımız her zamanki gibi oylarını kullanarak son sözünü söyledi. Sandıklar açıldı, oylar sayıldı, kurullarından mazbatasını alıp görevlerine başladılar. Sakarya seçim öncesi ve sonrası dönemi başarıyla atlattı. En küçük bir olumsuzluk duymadım; basına yansımadı. Sakarya halkının bu olgunluğu Türk demokrasisi için önemli kazanç diyebiliriz. Bir vatandaş olarak seçilemeye dostlara emekleri için teşekkür; seçilen dostlara da görevlerinde başarılar diliyorum.

***

Hasta ziyareti, cenaze taziyesi; nişan, düğün ziyareti gibi güzel geleneklerimizden birisi de bir göreve atanan, seçilen, başlayan kişileri çiçekle, çikolatayla veya hayırlı olsun dileklerinde bulunmak da güzel adetlerimizden birisi… Bu güzel âdetimizi nesilden nesile sürdürerek devam ettirmemiz gerekiyor.

***

Bundan on yıl önce tanıştığımız; Erenler ilçe milli eğitim müdürlüğü sırasında mesaiyi birlikte geçirdiğimiz Koray Oktay Özten’de şiirin ilçelerimizden Söğütlü’ye belediye başkanı seçildi. Oldukça yüksek oy oranı ile seçilmesi de ayrıca dikkat çekici olduğunu belirtmek istiyorum.

***

Koray Bey’in belediye başkanı olması tam bir kişisel gelişim hikâyesi diyebilirim. İlk tanıştığımız günlerde, “Abi bir gün mutlaka Söğütlü’ye belediye başkanı olacağım” tüm çalışmalarım, gayretim, hedefim bu yönde demişti. Geçekten de öyle oldu. Erenler ilçe milli eğitim müdürü olduğu dönemde bir yandan asıl işine yoğunlaşırken biryandan da sevdalısı olduğunu hissettiğim Söğütlü’süyle bağlantısını hiç kesmedi. Önceki seçimlerde de aday adayı oldu ama seçilemedi, üzüldü, hayal kırıklıkları yaşadı… Ama O yılmadı, pes etmedi, küsmedi; artan kararlığı ile daha çok çalışmayı tercih etti. Sonuçla bu seçim döneminde Söğütlü’ye belediye başkanı seçildi. Tam bir kişisel gelişim başarı hikâyesi…  Gençlere örnek olmalı; hedef belirleyerek, çok çalışarak, pes etmeden başarıya ulaşma hikâyesi…

***

Bir gurup ortak mesai arkadaşımızla ziyaretine gittik. Nezaketle, saygıyla, ilgiyle karşıladı. Makamla, mevkiiyle, koltukla değişmeyeceğinin ipucunu verdi. Hayırlı olsun dileklerimizle görevinde başarılar diledik…

***

Sakarya’ya sonradan gelen bir kişi olmama rağmen nedense Söğütlü sempati duyduğum ilçelerden birisi… Gelip, geçerken eski yolu tercih etmeye çalışırım; ilçe merkezindeki çay bahçesinde bir, iki çay içer; beş, on dakika da olsa Söğütlü’yü hisseder yoluma devam ederim. Söğütlü deyince ilk ne aklına geliyor? Diye sorulsa Sakarya Nehri’nin hemen kenarında, dünyanın en verimli topraklarına sahip; biryandan da sanayileşen şirin bir ilçemiz derim.

***

Tarım, gıda insanlık var olduğu sürece ihtiyaç olacak; önemini kaybetmeyecek… Bu kavramları dikkate alarak Söğütlü dünyanın en verimli topraklarına sahip olması nedeniyle tartışması hedefini sanayileşmiş tarımdan yana kullanmalı. Hemen yakında kurulan eski devlet üretme çiftliğinde kurulan modern tarım bunun ilk ipuçlarını veriyor. Bu önemli gelişme ziraat fakültesi, veteriner fakültesi, tohum ve bitki araştırma enstitüsü ile desteklendiği taktirde gıda konusunda dünyada biline, örnek modern tarım üssü haline gelebilir.

***

Koray Başkan’a, meclis üyelerine, belediyede hizmet üreten değerli dostlara yeni dönemin hayırlı olması dileklerimizle Söğütlü’ye güzel hizmetler diliyorum…

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 160 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU