Günün Tarihi:20 Temmuz 2018

 

 

Helal sana başkan!4 Ağustos 2017 , Cuma


İbrahim Gülses

Sakarya’da hep kötü olaylar olacak değil ya, bu şehir için dertlenenler, bu şehir için üretmeye devam ediyorlar.

Adapazarı Ekspresi’nin şehir merkezine gelmesi halinde, hemzemin geçitler kapanacağı için şehir trafiği içinden çıkılmaz bir hale geleceği için trenin yer altından şehre gelmesi istendi.

Büyükşehir bu konuda proje hazırladı ve TCDD ile Ulaştırma Bakanlığı’na sundu. Önce olaya sıcak bakıldı, sonrasında ise proje pahalı olduğu gerekçesiyle desteklenmedi.

 Yani TCDD yan çizdi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi trenin şehre girmeden Mithatpaşa’dan kalkmasını istedi. Zaten bizim için Haydarpaşa yerine Pendik’e kadar giden trenin bir kıymeti yok.

Bu nedenle Gar binası için formül bulundu ve orası fuar alanına dönüştürülmek için proje başlatıldı. Böylesine güzel işleri takdir etmek gerekir.

XXX

Hastane otoparkı ve çözüm!

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Merkez Kampüsü’nde sağlıkla ilgili sorunlar bir tarafa bir de hastanenin acilinin yanında tedavi görmek için gittiğinizde, otopark yüzünden psikiyatri hastası olmanız içten bile değildi.

YENİGÜN Gazetesi başta olmak üzere bu sorunu basın defalarca gündeme taşıdı.  YENİGÜN sorunu çözümü ile birlikte adeta yetkililerin ve siyasilerin gözüne soktu ama maalesef her olayda olduğu gibi milletvekilleri bu olaya sessiz kaldılar.
Peki ne oldu? Şehrin ağabeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu seçimlerde de olduğu gibi yine ortaya çıktı ve soruna çözüm getirmek için çalışmayı başlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu dün Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam, SAÜEAH Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Kılıç, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil ve hastane müdürleri ile birlikte hastane çevresinde incelemelerde bulundu.

Hastane binasının çatısına çıkıp çevreyi gözlemledi. Ve ne yapılabileceğini tepeden gördü. Elbette en olumlu yer şüphesiz henüz temelinden bir adım öteye gidilmeyen Doğumevi Hastanesi’nin inşaatının artıklarının yığıldığı alandı.

Aslında bu alan hastane planlanırken katlı otopark yapımı için ayrılmıştı. Ama bizde siyasiler olaya sahip çıkmayınca, takibi yapmayınca müteahhit istediği gibi alanı kullanmış ve nakliyattan kar ederek Doğumevi temelinden çıkan hafriyatı oraya yığmıştı. Çünkü çevre düzeni için toprak lazım olacağı için bir anlamda depo yapmıştı.

Yer depo olunca katlı otopark inşaatı da yapılması mümkün olmadığı gibi bu konuda da müteahhite bir bakı gelmedi. Oda yıllardır zemin bahanesiyle temelde eşinip duruyor.

Pekii Sakaryalı ne yapıyor? Hastaneye gidiyor. Aracını park edebilmek için çevrede tur atıp duruyor. Bu arada randevu bile kaçsa kimin umrunda!.. Sakaryalı park için kafayı yemiş kimin umurunda!..

Nihayet umurunda olan biri çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu sağlık camiası ile birlikte soruna el attı. Artık bu soruna ben bitti gözüyle bakıyorum. Ankara’da müteahhit güçlü diye bir sorun çıkar mı bilmem ama, sorun bile çıksa Zeki Başkan’ın o surunu çözüp 3 günde o toprağı oradan boşaltıp Sakaryalı için otopark yapacağından hiç kuşkum yok…

Bu vesile ile Zeki Başkan’a Sakaryalılar adına teşekkür ediyorum. Çünkü hastaneye gidip de hastanız varken, aracınızı bir yere park edememek kadar, deli danalar gibi aracınızla orada dönüp durmak kadar kötü bir durum yok…

Sakarya’da bir kez daha Sakarya’nın sahibinin gerçekten Şehr-i Emin yani belediye başkanı olduğu ortaya çıktı. Yoksa iş bizi vekillere kalsaydı daha çok beklerdik… Aynı doğumevci inşaatı gibi.. Halen gidin sorun kaç yataklı hastane yapıldığını bile bilmiyorlardır. Çünkü, 200 yataklı denildi, yok 250’ye çıkardık, yok 300’e çıkardık denildi. Ama tabelada kaç yazıyor merak eden varsa gidip baksın…

Yani öyle MKYK’ya girmekle, Genel Başkan Yardımcısı olmakla bu işler olmuyor. Bu işler gönül işi. Bu işler halkı sevme işi… Bu işler liderin demesiyle listeye girip seçilme işi değil… Öyle sanıyorum ki, 2019’da da halka hizmet vermeyen, milletin gönlünde taht kurmayanlar metal yorgunu olarak kenara çekileceklerdir… Hoşça kalın… Haftaya buluşuruz… 

Bu yazı toplam 358 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ