Günün Tarihi:19 Ocak 2019

 

 

İstemeyi bilmek lazım!8 Haziran 2018 , Cuma


İbrahim Gülses

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kez Sakarya Demokrasi Meydanı’nda hem moral buldu, hem de istemeyi bilince hediyesini bırakıp gitti.

Eski stadyumun arazisi diğer yeni stat yapılan illerde olduğu gibi ‘Millet Bahçesi’ oluverdi.

Sakarya’da ‘ben yaptım’ sevdalısı çok kişi var.

Oysa burada bir başarı varsa, istemeyi bilen Sakarya halkının başarısıdır o…

İster siyasetçi, ister bürokrat, ister işadamı, ister sendikacı, ister gazeteci, ister STK yöneticisi-başkanı olsun herkesin ortak amacı diğer illerdeki gibi bizim de stadımızın yerinin yeşil alan olarak kalmasıydı.

Eğer stat ile ilgili övünecek kişi varsa, orayla ilgili mücadeleyi tek başına yürüten İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar’dır. Gürpınar bilindiği gibi oraya ilk an itibariyle karşı çıkmış ve yeşil alan olması için mahkeme süreci başlatmıştı.

Mahkeme ilk anda kamu yararı olmadığı gerekçesiyle oranın imarına yönelik yürütmeyi durdurma kararı almıştı.

Bu karar ile yeri satın alan Şen Piliç sahibi Haşim Gürdamar’da bir proje başlatamamıştı.

Zaten Gürdamar yeri ilk satın aldığında buraya henüz bir projeleri olmadığını belirtmişti. 

TOKİ’nin arazi kendisine geçtiğinde buraya 14 katlı AVM ile rezidans yapma projesi girişimi de tepkiler üzerine geriye çekilmişti.

Sonrasında TOKİ yeri satışa çıkardı ve Şen Piliç aldı. Neyse olan oldu ve Şen Piliç Sahibi Haşim Gürdamar’da, ‘Sakaryalılar için hakkımdan feragat ediyorum” dedi. 

Gerçekten şehir adına en güzel gelişme bu…

Sayın Cumhurbaşkanı’na durumu helikopterde ileten Türk İş Başkanı Ergün Atalay, sonrasında görüşme yapılan TOKİ Başkanı Ergün Turan ve şehrin ağabeyi konumundaki hizmetkarı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun da katkılarıyla bu yer şehre kazandırıldı.

Tabii CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un da bu konuda bir çok demeci olmuştu.

Yani iktidarı, muhalefeti, basını, STK’sı ve en önemlisi halkın beklentisi gerçek oldu.

Teşekkürler Sayın Recep Tayyip Erdoğan, teşekkürler Haşim Gürdamar ve teşekkürler emeği olan herkese…

Çünkü, bu şehir bizim ve bu şehirde bizler yaşıyoruz. Şehrin merkezindeki bu ‘Millet Bahçesi’ milletin nefes alacağı yer olacak.

Bu karar tüm belediye başkanlarına örnek olur ve imarda yeşil alanları bol tutarlar, tarım arazilerini imara açmazlar inşallah…

Sakarya artık kendi mimarisi ve 3 katlı binalarıyla hoş bir şehir oluyor.

Bu şehirde 5 kat bina yapmak isteyene de yer hazır Yenikent orada… Artık Yenikent’i de kimse yabana atmasın orada bu şehrin en büyük 3 mahallesi var. Karaman, Korucuk ve Camili.

Şimdi bin yataklı hastanesi ve okullarıyla birlikte Alandüzü’de yeni yerleşim birimlerinden hızla gelişecek bir mahalle oluyor. Evrenköy’ü unutmayın orada yapılacak konutlar ve Kuzey Otoyolu ile bölge şehir ile birleşecek.

Yani şehir kim ne derse artık Kuzey’e kayıyor. Hele bir gidin görün Camili’de yapımı süren Ayçiçeği Vadisi’ni, Yenikent Park’ı, Korucuk’un ana caddesi üzerini akşamları Çark Caddesi’ni aratmıyor.

 Şehrimiz her yönüyle gelişiyor büyüyor. Şehrimizin kıymetini bilelim. Kentleşme kültürü ile birbirimize saygılı bir şekilde bu şehrin tadını, yaşamın tadını hep birlikte çıkaralım.

3 günlük dünya uğruna, gelip geçici rantlar uğruna şehrimizi değiştirmeyelim…

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 387 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın