Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

Milli Eğitim’e bayan eli değdi bir kere!16 Nisan 2018 , Pazartesi


Gülşah Silo

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü son bir yıldır Aydın’dan ilimize gelen bayan müdür Pervin Töre tarafından yönetildi. Töre, hızlı bir çalışma yaptığı müdürlükte ortaya koyduğu projelerle Sakarya için bir umut ışığı olmuştu.

 Beklenmedik bir anda aniden çıkan sürpriz atama kararı ile birlikte Zonguldak İl Müdürlüğü’ne atandı. Töre ilimize veda etti ve gitti. Ne diyelim yaptığı hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür ederiz.

Dedik ya bir kere Sakarya İl Milli Eğitimi’ne bayan eli değdi diye… Töre’nin yerine bu kez Bilecik’in ilk başı kapalı diye lanse edilen çalışkan Bayan Müdürü Fazilet Durmuş atandı. Yani bayan eli değmeye devam ediyor.

Durmuş’un Bilecik’teki çalışmalarına bakılırsa iyi bir müdürlük yapacağı gibi ilimizdeki başarı oranını arttıracağına yönelik bir kanaat oluştu.

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü görevine başladığının 10. gününde Sakarya basını ile bir araya geldi. Belli ki amacı Sakarya basınının gücü ile birlikte Milli Eğitim’e bir hareket kazandırmak ve eğitimde ilin neredeyse plakasına takılı kalan 54. sıradaki yerini üst seviyelere taşımak.

Sakarya basını ile müdür hanım arasında gerçekten ilk buluşmada olumlu bir hava esti. Dersine iyi çalışmış ve Sakarya’nın eğitim ile ilgili sorunlarının dosyasını oluşturmuş durumda.

Zaten söylediği gibi O’nun için mesai mefhumu yok… Kendisinde mesai mefhumu olmadığı için de çalışanlardan da, öğretmenlerden de mesai dışı feragat beklediğini ve eğitimin ekip işi olması hasebiyle hep birlikte sorunları üstesinden gelineceğini söyledi.

Tabii bunun sadece eğitim  tarafı ile değil öğrenci ve veli tarafı ile de yapılacak çalışma ile olacağını söyledi. Bunun içinde kıraathanede olan velinin bile ayağına gidip orada eğitime yönelik çalışma bile yapacağını söyledi.

‘Söylem değil, hareket önemli’ diyerek, Sakarya’da eğitim için yeni bir yön çizen Fazilet Durmuş’un kararlı oluşu beni mutlu etti.

Hele ki bir bayan olarak böyle bir çalışmanın yapılması da ayrıca beni mutlu ederken, “Plaka kaderimizi olmayacak’ sözleri ile de kararlığını ortaya koydu.

Sakarya’da tüm okulların güvenli olduğunu ve 21 okul için bir yıkım kararı olmadığını da incelediğini dosyalardaki bilgilerden edindiğini söyleyen Durmuş, “Öğrencilerimiz okullarına gönül rahatlığı için de gidebilirler. Ama bizim için asıl olan okullarımızın yenilenmesi ve daha sağlıklı binalar haline gelmesidir” demeyi de ihmal etmedi.

Bunun yanında ilçelerde FETÖ kapsamında sıkıntı yaşanan ve görevden alınan müdürlerin yeniden göreve iadelerinin ilçelerde  sıkıntı yarattığının söylenmesi üzerine, “Müdürlerimiz ilçelerde pazartesi günü (yani bugün) itibariyle bakanlığın atamasına istinaden görev yerlerinde işlerine başlayacaklar. Ben önyargılı değilim. Bakarız olmadı, sıkıntı var işte o zaman biz de gerekenin yapılması için gerekli yerlere gereken başvuruyu yapar mücadelemizin veririz” dedi.

Bu arada sendikaların eğitimde özellikle atama konularında baskı unsuru oluşturduğuna yönelik sıkıntı olduğunun hatırlatılması üzerine de, atamaların puanlama sistemine göre yapıldığını ama kendilerine çalışmalarında ayak uyduramayanların da değişimlerinden yana olduğunu ifade eden sözleri söyledi.

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bayan eli değdiğine ve değmeye de devam ettiğine göre şimdilik bizim için beklemekten başka bir yol yok. Bekleyip göreceğiz bakalım. Sakarya Milli Eğitim’deki başarısı ile söz edilen bir il mi olacak? Yoksa aynı tas aynı hamam misali yerinde mi sayacak bunları hep birlikte göreceğiz.

Bu vesile ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’a ‘Hoş geldiniz, hayırlı görevler’ dileklerimle Allah yardımcınız olsun diyorum…

 ’

 

Bu yazı toplam 432 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın