Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Okuyucular İle Sohbet…24 Şubat 2018 , Cumartesi


İzzettin Kömürcü

30 yılı aşkın süredir gazetecilik yapıyorum… Taraklı’nın dağından tepesinden, mahallesinden, sokağından, suyundan insanından vs.her yerinden haber yapıyorum. Köşe yazıları yazıyorum. Bu sürede yazdığım yazılara geriye dönüp baktığım da Taraklı’nın sorunları ile ilgili olduğu görmekteyim. Bundan dolayı huzursuz değilim. Taraklı’nın tanıtımına çok büyük katkı sağladığımı, siz sayın okuyucularımın hakkımdaki düşüncelerinin de olumlu olduğunu görüyorum. Mutlaka fikrimizden dolayı sevmeyenimiz vardır. Tüm okuyucularıma ilgilerinden dolayı teşekkür ederim…

 

YENİGÜN Gazetesi yazarı olarak bilgisayarımın başına hapsolmam.Zaman zaman okuyucularım ile gazetemizdeki okudukları haberler ve köşe yazılarım hakkında sohbet ederim..

 

Okuyucuma sorarım ; “Hocam, haberleri takip ediyorsun, köşe yazılarımı okuyorsun. Peki ne düşünüyorsun hakkımızda” diye sorarım…

Mutlaka hakkımızda eleştiriler mevcut. Saygıyla karşılıyorum

 

Okuyucularımızdan biri diyor ki

 

“ Neden Taraklı Belediyesi’nin bir web sitesi yok? Siz bunu neden haber yapmıyorsunuz ?” Bu güzel tespite bana “Haklısın” demek düşer.

 

Şimdi soruyorum Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’a “ Taraklı Belediyesi’nin neden bir web sitesi yok? Taraklı gibi Cıttaslow (Sakin Şehir) bir belediyenin Sakarya’da Turizmin başkenti bir ilçe belediyesinin nasıl bir web sayfası olmaz”

 Teknolojiyi iyi takip eden sosyal medyayı iyi kullanan bir Belediye Başkanı olarak bu sorunu çözmemek anlaşılması gerçekten güç.

 

Yine okuyucularımızdan biri diyor ki;

 

 “Belediye Başkanı sizin eleştirilerinizi okumuyor mu? Sizinle bilgi paylaşmıyor mu? Belediyenin “Basın ve Halkla İlişkileri” yok mu? Olması da gerekmiyor mu?...

Evet Basın’ın ne kadar önemli olduğunu okuyucumuzdan bir kez daha duymuş oluyorum ne yazık ki. Taraklı Belediyede bu görevi yapan biri yok.

 

Son zamanlarda yaptığım haberleri irdelediğimde şu haberleri yapmışım :”Meydanda ki Atatürk Büstü Taraklı’ya Yakışmıyor”.

Vatandaşın tepkisi bu. Belediye’nin bu haberimize bakış açısı nedir? Kasıtlı yapılan bir haber değil Büstün yenileneceği daha önce mermerden yapılmış lahya’nın tekrar konulacağı ve tören alanı yapılacağı aylar önce söylenmişti.

 

Çok basit bir örnek daha,

 “Sakinşehirde Gündem Köpekler” diyoruz…

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman mutlu. Sayın Özkaraman köpekler ile ilgili fıkra anlatıyor. Okuyucular ile yaptığım sohbet benim bu düşüncemi destekliyor.

 

Yine bir okuyucumuz demişti ki

 

 “Çiğdemlik mevkiinde TV verici istasyonları binası rezil durumda”.

Gerçekten haberini yaparken büyük üzüntü duyduğum bir manzara.

 

Bir başka okuyucumuzun “Pazaryeri Merdivenlerinde Rampa Çilesi” tepkisi

 

Sözlerimi Aziz Nesin’in bir sözü ile tamamlamadan önce bir hususun altını da çizmek isterim

 

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ile ilgili kasıtlı bir şekilde olumsuz haber yapmak benim hiçbir zaman aklımdan geçmez. Böyle bir amacım olamaz. Benim bir ilkem vardır.Taraklı’nın sorunlarına sahip çıkmam gerektiğini düşünüyorum.Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Taraklı için büyük emek harcayan bir isimdir.Hala emek harcamaya devam ediyor.Mensubu olduğu partisinde bile yerine Belediye Başkanı adayı aranırken ufku geniş projeler peşinde koşmaya devam ediyor. Yiğidi öldürmeden hakkını verelim Ama ne yazık ki Taraklı’da pek çok vatandaş Başkan Özkaraman’ın ilgisizliğinden dertli.

Şimdilik siz sayın okuyucularım ile sohbet bu kadar… Diğer yorum yazanları da bir başka yazıda değerlendirmek üzere Aziz Nesin’in “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır”.sözü ile bitiriyorum

Okuyucularıma sağlık ve huzur dilerim…Afrin şehitleri ve tüm şehitlerimize Allah’dan rahmet diliyor Zeytin Dalı Harekatı’na destek amaçlı Taraklı Kaymakamlığının başlattığı yardım kampanyasına desteklerimi ifade ediyorum.Taraklı Kaymakamlığını açtığı

Hesap No

45702056-5003 747 Ziraat Bankası Taraklı Sakarya Şubesi

IBAN : TR12 0001 0007 4745 7020 5650 03

Hesap Adı: Taraklı Mehmetçik Vakfı Yardım Hesabı

 

Görüşmek dileğiyle…..Hoşçakalın.

 

Bu yazı toplam 705 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın