Günün Tarihi:22 Şubat 2019

SAKARYASPOR VE AS AKYAZISPOR25 Haziran 2018 , Pazartesi


Salim Özyılmaz

Sakaryaspor bizim İl olarak gözdemiz ve tek teselli kaynağımız. Bir şehrin futbol takımı hangi ligde mücadele ediyorsa o şehir o lige göre konuşulur. O nedenle Sakaryasporumuzun bulunduğu lig şehrimizin bulunduğu konumu göstermesi bakımından önemlidir.

Bir önceki sezonda 3.ligden 2.lige çıkma başarısı gösteren ve geride bıraktığımız sezonda da 1.lige çıkmayı kıl payı kaçıran takımımız, bu şanssızlığını yeni sezonda kırmak için yeni yönetim kollarını şimdiden sıvamış ve çalışmalarını da bu düşünce içinde başlatmış olması SAKARYAS POR sevdalılarını mutlu etmeye yetiyor.

Cevat Ekşi’nin başkanlığında oluşan yeni yönetim hedefini seçimden günler öncesinden ortaya koymuş ve bunu kamuoyuna deklere etmişti. Ekşi ve ekibinin hedefi bu güzide takımımızı yeni sezonda bir üst lige çıkarmak ve akabinde de süper lig yolunu açmak şeklindeydi. 

Yapılan genel kurulda seçimi kazanan Ekşi ve ekibi kamuoyuyla paylaştığı hedefine ulaşmak için işi sıkı tutuyor. Transfer başlamadan ve Yönetimi devir almadan önce prensipte anlaştığı oyunculara Salı günü yeni stadımızda düzenlenecek olan törenle imza attıracak olmasını önemsediğimi belirtmek istiyorum.

SAKARYASPOR gibi köklü bir takımın bulunduğu lig kendisine elbette ki yakışmıyor. Bir an önce layık olduğu lige çıkması hepimiz için önem arz ediyor. Cevat Ekşi ve ekibini de aynı düşünceyle hareket ettiklerini görmek beni mutlu ediyor. 

Ben Ekşi ve ekibine başarılar diliyorum. Sakaryaspor için çok şey ifade eden ve de önemli katkılar sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na da bir Sakaryaspor sevdalısı olarak teşekkür ediyorum ve geçmişte olduğu gibi bu sezonda da  aynı desteği vermesini kendisinden bir sporsever olarak istiyor ve bekliyorum.

Gelelim As Akyazıspor’a;

As Akyazı Sakarya Amatör liginin önemli takımlarından biridir. Geçmişte 3.ligde mücadele etmiş takım hüviyetini de üzerinde taşıyan As Akyazısporda da aynı Sakaryaspor’da olduğu gibi yapılan genel kurul sonrası Başkanı ve Yönetimi değişti.

Ahmet Durmuş yapılan kongre sonrasında As Akyazı’nın başkanlığa getirildi. Durmuş başkanda yeni sezon için belirledikleri hedefe ulaşabilmek için kolları erkenden sıvadı ve yeni bir yapılanma içine girdi.

Ahmet Durmuş ve ekibinin ilk hedefi gençleri sokaktan ve kötü alışkanlık edinmekten kurtarmak. Bunu gerçekleştirebilmek içinde onlara spor yaptırmak. Onlara spor yaptırabilmek içinde alt yapıya yeni kimlik kazandırmak ve ahlaklı futbolculardan kurulu bir takım oluşturmak.

 Bununla ilgili Yönetim Kurulu üyesi Rahmi Aktürk görevlendirilmiş. O da 100 yürek 100 destek adını verdiği bir projeyle yola çıkmış durumda. Önceki gün düzenlenen bir toplantıyla bu proje basınla paylaşıldı. Yapılan o toplantıya katılanlardan biride bendim. Anlatılan ve görücüye çıkarılan projeyi beğendim ama uygulamasının güç olduğunu da gördüm. Güçlük projeye adı konulan 100 desteği bulmakta. İnşallah başarıya ulaşılır. Bende o projeyi sonuna kadar destekliyorum. Çünkü bu proje sayesinde bir tek çocuğumuzu ya da gencimizi sokaklardan ve kötü alışkanlık edinmekten kurtarırsak onu kar sayıyorum ve o nedenle de bu projeyi sonuna kadar destekliyorum. 

Toplantıda konuşmalarda yapıldı. Kulüp Başkanı Ahmet Durmuş konuşmasında Akyazı’nın adı bundan böyle en centilmen şehir As Akyazıspor’un adı da en centilmen takım olarak anılacak dedi ve ekleyerek de Akyazı’ya deplasmana gelecek takımlar korkarak değil, iyi karşılanacaklarını, iyi ağırlanac aklarını, oynayacakları maçın centilmence geçeceğini bilerek gelecekler. Biz bu düşüncemizi bu sezon hayata geçireceğiz dedi. Katılmamak elbette ki mümkün değil. İnşallah diyorum ve sonuna kadar da destekliyorum. Hele hele maçı izlemek için tribüne gelecek olan taraftarımız şartlar ne olursa olsun rakip takıma, kendi takımına ve hakemlere küfür etmeyecek. Buna izin vermeyeceğiz. Centilmen olmanın yolu bu kuraldan geçer demesi beni bu konuda umutlandırdı. 

Bir diğer konuşmacı ise Başkan Akcan’dı. Akcan’da Belediye olarak bütün takımlara eşit mesafedeyiz ama As Akyazı İlçemizin tanıtımı bakımından ön sırada bulunduğu için bu takımımızı daha fazla destekleyeceğiz. Bundan böyle As Akyazı ağabeylik yapacak diğer takımlar da kardeşlik görevini yapacak. Böylece el birliğiyle Akyazı’mızın adını spor tarihine altın harflerle yazdıracağız dedi. 

Her iki konuşmayla ilgili düşüncemi şöyle ifade etmek istiyorum. Zor ama imkansız değil. Yapılan konuşmalarda söylenen ve verilen sözler toplantının yapıldığı salonunda kalmasın icraata dökülsün. Çünkü ben bir konuda söz verip de yerine getirmeyenleri çok gördüm. Bunu da onun için söylüyorum ve Yönetimi uyarıyorum.

 

Bu yazı toplam 788 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın