Günün Tarihi:23 Nisan 2019

Sıcak Yaz Günleri Geride Kalıyor…14 Eylül 2018 , Cuma


İzzettin Kömürcü

Sıcak Yaz Günleri Geride Kalıyor…

Malum, içerisinde bulunduğumuz Eylül ayı nedeniyle sıcak yaz günleri geride kalıyor. Güneş yüzünü göstermeye devam etse de artık yavaş yavaş yapraklar dökülmeye başlarken sonbahar mevsimi kendini hissettirecek. Hele ki havalar iyice soğuyunca odun-kömür masrafı yüklenecek üzerimize.

Havaların iyice soğumaya başlayacağı günlerde “Siyaset” iyice ısınmaya başlayacak. Lakin “Yerel Seçimler” atmosferine giriyoruz. Bir gazeteci olarak son derece dikkatle siyasi atmosferi takip edeceğiz. Sokaktaki vatandaş bile siyaseti konuşuyorsa bizde daha dikkatli takip etmek durumundayız.

Hangi parti olursa olsun; emin olun insanımız çok fazla şeyler konuşacak. Çok basit. Hiçbir yöneticilik becerisi olmadığı halde hatta fotoğrafındaki olumsuz yansımasına rağmen alelade isimler “Belediye Başkan Adayı” olarak konuşulacak

Şu anda bile önümüzdeki yerel seçimlerde Taraklı’da Belediye Başkanlığına aday olabilecek adı geçen isimlere yada fotoğraflarına baktığınızda ne söylemek istediğimi gayet iyi anlamışsınızdır

Eleştirmek için söylemiyorum. Elbette yakışan “Belediye Başkan Adayı” adı var

***

Belediye Başkan Adaylığından söz etmişken, Başyazarımız Cevdet Güngör ‘ünde değindiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin,  genel seçimlerdeki  “Cumhur İttifakı’nın” yerel seçimlerde de devam edebileceği yolundaki sözlerine,  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan  “Neden olmasın” anlamında bir yaklaşım geldi.

Malum, Sakarya’da AK Parti’de baş ağrısı yaşanan ilçelerden biriside Taraklı

Bazen AK Partililerden birkaç kişi çıkıp “Taraklı AK Parti’nin kalesi” şeklinde laflar ediyor. Ardından olur olmaz sebeplerle aralarında çekişme sürdürüyorlar. Taraklı’ya faydalı iş yapmak yerine adeta cezalandırılıyoruz.

Yukarıda sözünü ettiğimiz sıkıntıları en bariz şekilde yaşayan ilçelerden biri Taraklı. diye düşünürken memleket sevdalısı pek çok ağabeyimiz AK Parti içerisinde mevcut. Kim olduğunu merak ediyorsunuz değil mi?

Şimdilik sadece şunu söyleyebilirim. O duyduğunuz bildik isimler değil !

Asıl bombalar mı? Onlara’da sıra gelecek.

***

Salçalık domates ve biber fiyatları…

Evlerde salça yapan hanımlar salçalık domates ve biber fiyatlarından bir hayli dertli.

Taraklı’da Hacıyakup Mahallesi başta olmak üzere yörede domates ve biber üretimi yapılıyor. Bu yıl domates ve biber yetiştiricileri üründe hastalık endişesi ile çok fazla dikim yapmadı.

Geçen yıl 20 kiloluk kasalarda domatesin fiyatı 15 ile 20 TL arasındayken bu hasat döneminde 30 ile 40 TL arasında satılıyor.

Salçalık biber ise 20 kiloluk çuvallanmış biber geçen yıl 20 ile 25 TL arasında satılırken bu hasat döneminde 40 TL ile 50 TL arasında satılıyor. Ve fiyatlar her an yükselebiliyor.

Fiyatların yükseldiğini gören ev hanımları da pazarda birbirlerine “Salçalık domates ve biber fiyatları uçuşta” ifadelerini kullanıyorlar

***

Durmak yok, Eleştiriye Devam…

Geçmiş Yazılara Dair…

YENİGÜN Gazetesi haberlerinde ve köşemde Taraklı’da “Başıboş Köpekler” ile ilgili sorunu sürekli gündeme getirdim. Ve 17 Eylül’de okullar açılıyor. Çocuklarımız okula gidip gelecekler. Çok büyük tehlikeler ile karşı karşıya olduğumuzu her gün görüyoruz.

Taraklı’da Ankara caddesinde ve diğer caddelerde trafik arap saçına dönüyor. Yaya kaldırımlarında yürümek mümkün değil.

Bu ve bunlara benzer pek çok konuyu ele aldım. Eleştirdim.

Üzülerek söylüyorum “Durmak yok, eleştiriye devam...”

Yaşadıklarımı, gördüklerimi ve hissettiklerimi yazmaya devam edeceğim.

Tekrar görüşmek dileğiyle Sakarya’’ya Kocaeli’ne, Bursa’ya, Bolu’ya, Eskişehir’e, İstanbul’dan, Ankara’ya,İzmir’e,Antalya’ya Mersin’e,Elazığ’a hatta ülkemiz sınırları dışına yavru vatan Kıbrıs’a,Almanya’ya,Avusturya’ya, Malezya’ya ve internetten gazetemizin tüm takipçilerimize Taraklı’dan selamlarımı gönderiyorum.Hoşçakalın

 

 

 

Bu yazı toplam 283 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama