Günün Tarihi:18 Kasım 2018

 

 

Taraklı Kaymakamı’mız Cihat Koç;11 Kasım 2017 , Cumartesi


İzzettin Kömürcü

Taraklı Kaymakamı’mız Cihat Koç;

Değerli YENİGÜN Gazetesi Okuyucuları;

Taraklı 1987 yılında ilçe olmuştur.

Seyfullah Hacımüftüoğlu,Önder Bakan,Ozan Balcı Mustafa Temiz gibi değerli Kaymakamlar Taraklı’da görev yapmıştır.Çoğu zamanda vekil Kaymakamlar yada Kaymakam adayları ilçemizde görev yapmıştır.Hepsininde Taraklı’ya hizmetleri olmuştur.

Görev yapan Kaymakamlarımız ile ilgili görevdeyken hiç biri hakkında yazı yazmamıştım. İlk defa görev yapan bir Kaymakam hakkında yazı yazdığımı özellikle belirtmek isterim

Taraklı Kaymakamı’mız Cihat Koç;

İlçemizde göreve başlayalı 8 ay oldu.

İlk ziyaretim tanışma amaçlı olmuştu.

Daha sonraki ziyaretlerimde hedeflerini dinlediğimde “Klasik hedefler” olarak değerlendirdim.

Örneğin

 "Taraklı'da her okula spor sahaları kazandıracağız" diye açıklamada bulunmuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz'da okul bahçelerinde spor sahaları yapımı için çok yönlü çalışmaların başladığını defalarca söyledi.

Açık yüreklilikle ifade ediyorum. "İlçe merkezinde bütün okulların bahçesine spor sahaları yapılacak" denildiğinde dikkate almadım,"İnşallah olur" dileğinde bulunmuştum.

Atatürk İlkokulu bahçesinde hızlı bir çalışma yapılarak spor sahasının yapıldığına tanık olunca yine "İnşallah tamamlanır" diye düşündüm

Atatürk ilkoklu bahçesinde spor sahasının yapıldığını Kaymakam Cihat Koç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Kormaz'ın burada öğrenciler ile birlikte selfi yaptığını görünce Yenidoğan İlkoklu bahçesinde yapımına başlanan spor sahasının da tamamlanacağına kanaat getirdim. Taraklı Orta okulu ve Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesine de yapılan spor sahalarının da tamamlandığını öğrenince gerçekten çok şaşırdım, mutlu oldum. Hatta Taraklı Orta oklu bahçesine kapalı spor sahası yapımına başlandığını duyduğumda Kaymakamız Cihat Koç'a "Projelerin hızına yetişemiyoruz" diye mutluluğumuzu bizzat ifade ettim

Geçtiğimiz günlerde Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun da katılıyla yeni projelerin tanıtımı yapıldı.Ve projeler kısa sürede hayata  geçmeye başladı.

Önceki gün Kaymakamımız Cihat Koç ile Dıngıldak Masamızda öteden beriden söz ederken "Bu projeler nedir ki, Taraklı için daha ne projelerimiz olacak"  ifadeleri ve kararlı tavrı beni gerçekten heyecanlandırdı. Zaman içerisinde yeni projelerin uygulamaya konulduğuna tanık olacağız inşallah.

Kaymakamımız Cihat Koç’un şikayet, talep ve önerileri dinlemek üzere  siyasi partiler,sivil toplum kuruluşları,muhtarlar,belediye, daire amirleri ve vatandaşlarla kurduğu diyaloglar ilçemiz adına büyük kazançtır. Hangi yönden bakarsak bakalım hiçbir komplekse kapılmadan kamuoyu ile iç içedir.

Hakikaten söylüyorum gazete muhabirliği yaptığım uzun dönemde devletimiz adına müthiş efor sarf eden Kaykamlarımızdan birisi olmuştur.

Bu vesile ile

Genç,idalist, dürüst ve dobra Kaymakamımız Cihat Koç’a teşekkür ediyorum

Yapılan çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.

Tekrar görüşmek üzere Hoşçakalın…

 

Bu yazı toplam 528 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın