Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Necmettin Turan’ın vakti şimdi torunlarla iftihar vakti7 Haziran 2018 , Perşembe

Yıllarca SESOB’un Genel Sekreterliği’ni yaptıktan sonra bir sürede başkanlığını yürüten Necmettin Turan bugünlerde torunlarının başarıyla iftihar ediyor.

Sakarya Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören ilk torunu Tuğçe Nur´un mezuniyet törenine katılan Necmettin Turan, ikinci bir mutluluğu da Uluslararası Bilgi Yarışması’na katılmak üzere 2 numaralı torunu olan Esra Elanur’u ABD‘ye uğurlamakla yaşıyor.

Torulardan Esra Elanur özel okulda 5,6,7, ve  8’ nci sınıflarda okuyan 11 başarılı öğrenciden biri. Geçtiğimiz Nisan ayında İzmir’ de düzenlenen Türkiye geneli Özel Okullararası Bilgi Yarışması’nda 64 takım arasında birinci olup,  ABD ‘ye gitmeye hak kazanmıştı.

Haliyle dedesi de kendisiyle ne kadar iftihar etse haliyle az. Ailesi tarafından ABD’ye uğurlanan Esra Elanur ABD’nin Michigan eyalet şehirlerinden Detroit’ teki  Uluslararası Bilgi Yarışması’nın finalinde iddialı bir şekilde Türkiye’yi temsil edecek. Bir kez daha ekip arkadaşlarıyla birlikte Esra Elanur’ a başarılar dilerken, torunlarıyla iftihar eden mutlu dede Necmettin Turan’a ise Allah kavuştursun derken torunlarının başarıları daim olsun diyoruz.

 

Bu yazı toplam 332 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın