Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Olmaz demeyin burası Akyazı her şey olabilir11 Haziran 2018 , Pazartesi

Akyazı’da ‘olmaz olmaz’ demeyin denilebilecek nitelikte bir olay yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’nce verilecek iftar yemeği için Akyazı’nın en işlek ana caddelerinden biri olan ve ilçenin girişine hitap eden Ada Caddesi’nin Yeni Cami ile Ziraat Bankası arasında kalan bölümü ile ara sokaklar araç trafiğine kapatıldı.

Bölgenin bir gece önceden trafiğe kapatılması Akyazılıları özellikle de araç sahibi ve yolcu taşımacılığı yapan otobüs, midibüs ve şehiriçi minibüs sahip ve sürücüleri ile o cadde üzerinde bulunan esnafın tepkilerine neden oldu.

Esnaflar ve semt sakinleri Belediye tarafından başlatılan tretuvar çalışmaları nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Bu yetmiyormuş gibi bugün de ana caddemizi ve ara sokaklarımızı araç trafiğine kapatarak sıkıntılarımıza sıkıntı eklediler” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Araç sürücüleri de ilçenin ana arteri sayılan ve ilçenin girişi olan Ada Caddesi’nin 24 saat süreyle araç trafiğe kapatılmasına tepki koyarak, “Bu nasıl bir düşünce, bu nasıl bir fikir anlamakta güçlük çekiyoruz “dediler ve açıklamalarına şöyle bir eklenti yaptılar ,“Olmaz olmaz demeyin, burası Akyazı burada her şey olabilir” .

Belediye yetkilileri Büyükşehir Belediyesi’nce verilecek iftarın normalde çarşı içinde verildiğini ancak Cevat Ayhan Camii ile yanı başında yapılan sosyal tesisin açılışının olmasından dolayı böyle bir uygulamaya gidildiğini söylediler.

Bu yazı toplam 407 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın