Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Şehit babası Çelik, ‘Dernek Başkanı ayrımcılık yapıyor’2 Ocak 2018 , Salı

Polis oğlunun çatışma sonrasında şehit olması üzerine şehit babası unvanını alan Akyazılı Yunus Çelik, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Hayrettin Kaplan’ın şehitler arasında ayırım yaptığını gözlemlediğini, bu durumunda kendisini son derece üzdüğünü söyledi.

Yunus Çelik, şehit aileleri ile ilgili olarak düzenlenen toplantılardan dernek başkanı ve yönetiminin sadece asker kökenli olan şehit ailelerine haber verdiğini, kendilerine haber vermediğini belirterek, “Bunun adına ayırımcılık denir. Biz bu tür düzenlenen toplantılarla ilgili daveti ilçemiz kaymakamından, ya da Emniyet müdürlüğümüzden alıyoruz. Ben şahsen kaymakamımıza ve emniyet yetkililerimize bu duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

“İster asker, ister polis, ister sivil olsun, kim bu güzel vatanımız uğruna canını vermişse onlar bizim şehitlerimizdir. Şehitler arasında bir ayırım yapmak, kimsenin ne haddinedir, ne de hakkıdır. Dernek başkanımızın sadece asker kökenli şehit ve gazilerinin ailelerine yönelik çalışma sergiliyor olmasını ve diğer şehitlerimizin ailelerini es geçiyor olmasını ben şahsen bir ayırımcılık olarak görüyor ve öyle de değerlendiriyorum” diyen şehit babası Yunus Çelik, “Dernek başkanıyla birlikte yönetim kurulu üyelerini ayırımcılık yapmaktan vazgeçmeye davet ediyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bu yazı toplam 127 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın