Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Üniversite sınavında çok büyük sorun yaşanmadı3 Temmuz 2018 , Salı

ÖSYM’nin düzenlediği ve önceki yıllarda büyük şikayetlere yol açan üniversite sınavı bu kez sorunsuz bir şekilde yapıldı. Hatta ilimizde sınava geç kaldığı için alınmayan öğrenci sayısı bile yok denecek kadar az oldu.

Bunun bir sebebi var. Öncelikle bu yıl şehirdeki bir çok okulda sınav yapıldı. Önceki yıllarda Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’ndeki binalara mahkum edilen öğrenciler okul yolunda dakikalarca bekledikleri için sınavı kaçırma riski yaşarlarken, hatta kaçıranlar bile çoktu. öBu yıl ise ÖSYM Sakarya’dan gelen tepkileri dikkate almış olacak ki ilçelerdeki okullarda bile sınav merkezi açıldı.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) birinci ve ikinci oturumuna giren öğrenciler okullarına böylelikle rahatlıkla ulaştılar. Hatta SAÜ’den yapılan açıklama da Esentepe Kampüsü’ne 3  ayrı yoldan ulaşma imkanı sağlanınca kuyrukta olmadı… Kısacası Sakaryalı’nın iki yıldır ortaya koyduğu tepki bu yıl işe yaradı. Ne diyelim üniversite sınavına girip şimdi sonucu beklemeye başlayan öğrencilerimize girecekleri okullar şimdiden hayırlı olsun.

 

 

Bu yazı toplam 149 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın